Jak urządzić salon?

Jak urządzić salon?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu. Przede wszystkim dlatego, iż pełni kilka funkcji. Do podstawowych należy reprezentatywna, dlatego tak ważne jest odpowiednie umeblowanie tego miejsca. Często tworzy się tutaj także kącik relaksacyjny, powiązany ze ścianą multimedialną. Wiele osób wykorzystuje także salon jako przestrzeń jadalnianą, w szczególności w mieszkaniach, gdzie występuje salon z aneksem kuchennym. Taki podział na strefy wymaga również zastosowania odpowiednich mebli, ale też subtelnego oddzielenia ich od siebie.

Ściana multimedialna w salonie

Zestawy kina domowego, czy same telewizory panoramiczne to jeden z podstawowych elementów, jakie spotyka się w salonie. Montowane są na ścianie multimedialnej, na przeciwko której najczęściej znajduje się sofa lub kanapa. Często także stolik kawowy, jak również pufy, czy wygodny fotel. Jednak to nie wszystko. Bardzo ważne są także szafki RTV. Pierwotnie to właśnie na nich ustawiony był telewizor. Obecnie jednak istnieje możliwość jego montażu na specjalnym uchwycie, który zostaje przytwierdzony do ściany. Czy to oznacza, że szafki RTV są już przeżytkiem? Nic bardziej mylnego. W dalszym ciągu świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie wystroju, a także w kwestiach praktycznych. To dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy.

Jak można udekorować ścianę multimedialną?

Wiele osób pragnie w jakiś sposób oddzielić tą strefę od pozostałych. W przypadku ściany multimedialnej, wykorzystać można płytki betonowe lub tynk dekoracyjny. Nie muszą pokrywać całej powierzchni ściany. Mogą znajdować się na przykład za telewizorem. Innym rozwiązaniem są fototapety 3D. Ich szeroki wybór pozwala na stworzenie oryginalnego wnętrza. Dodatkowo wybór tapet z motywami architektonicznymi, czy terenami zielonymi może optycznie powiększyć pomieszczenie. Tego typu element dekoracyjny może znaleźć się także bezpośrednio za sofą, w celu oddzielenia strefy relaksacyjnej od pozostałej części salonu.

Jak oddzielić strefę jadalnianą?

Jednym z rozwiązań są wspomniane fototapety. Można także wykorzystać bardziej tradycyjne materiały, jak zwykłe tapety, które obecnie wykonuje się z linoleum, co przekłada się na ich wytrzymałość i możliwość łatwego zmycia zabrudzeń. Tapety dostępne są w różnych kolorystykach i motywach, co ułatwia ich odpowiedni dobór pod kątem ogólnego wystroju mieszkania. Materiał ten może być wykorzystany tylko na jednej ścianie, najbliżej której znajduje się stół. Jednak to, czy sposób ten sprawdzi się w danym miejscu, zależy dużo od ogólnego podziału salonu.

Dodaj komentarz