Jak tanio zrobić ścieżkę w ogrodzie?

Jak tanio wykonać kostkę brukową w ogrodzie? To pytanie zadaje sobie wielu miłośników ogrodów przydomowych. Nic dziwnego – ścieżki ogrodowe potrafią doskonale podzielić przestrzeń. Jeśli więc marzysz o zobaczeniu alejki bezpośrednio z urokliwego ogrodu, koniecznie zastosuj się do naszych rad.

Ścieżka wykonana z kamieni

Pomysł na niedrogą ścieżkę w ogrodzie jest zwyczajny… kostka brukowa. Taka ścieżka wygląda bardzo pięknie. Szczególnie popularne są białe kamyki. Otoczaki, które bardzo ładnie prezentują się w większości ogrodów. Są eleganckie, ale duże – więc chodzenie po nich może być trochę niewygodne, ale wyglądają naprawdę ładnie, zwłaszcza w zestawieniu z zieloną trawą. Kamyki nie brudzą się, ponieważ można je łatwo czyścić wodą pod ciśnieniem, a woda deszczowa pomaga również w utrzymaniu ich w czystości. Z czego jeszcze może być wykonana ścieżka w ogrodzie? Możesz użyć kamyków – te kamyki są nieco mniejsze, możesz też wybrać inny kolor. Wadą rozwiązań wykorzystujących otoczaki może być ich rozproszenie i niestabilność. Ale ogrodowe ścieżki to nie autostrady, więc można postawić na piękno. Kamyczki ogrodowe nie są drogie.

Śceżka wykonana z cegły

Na pierwszy rzut oka cegła wydaje się bardziej materiałem budowlanym niż materiałem aranżacyjnym. Nigdy więcej błędów. Korzystanie z tego surowca pozwala tworzyć naprawdę oszałamiające projekty ścieżek, które wyglądają świetnie. Oczywiście, decydując się na wybór cegły na ścieżkę, musisz mieć konkretny plan, ponieważ nie sprawdza się ona dobrze w przypadku dużej liczby projektów. Pamiętaj też, że umieszczenie go w ogrodzie nie należy do najłatwiejszych zadań. Ta szczególna aranżacja, w której klocki doskonale się sprawdzą, musiała być bardzo nowoczesna i ciekawa. Co ciekawe, nie zawsze musisz kupować nowe cegły, aby utorować sobie drogę, bo możesz też wykorzystać materiały z rozbiórki różnych budynków. To świetny sposób na recykling i bycie lepszym dla środowiska. Ale jeśli chcesz kupić ten surowiec nowy, jego wersja klinkierowa będzie idealna.

Ściieżka drewniana w ogrodzie

Drewniane ścieżki ogrodowe zapewniają oryginalny efekt i pozwalają na szybką zmianę aranżacji. Drewniane belki są stosunkowo tanie i łatwe do ułożenia. Pięknie komponują się też z roślinami ogrodowymi, dobrze się starzeją, a po kilku latach często wyglądają trochę jak podkłady kolejowe. W tym miejscu dodajmy jednak, że podkłady kolejowe, które kiedyś służyły do budowy alejek ogrodowych, nie nadawały się do tego celu. Pokryte są lakierem, który jest toksyczny dla ludzi, zwierząt i roślin. Odpowiednio zaimpregnowane i pomalowane drewno zwyczajne jest równie trwałe jak tradycyjne podkłady kolejowe i posłuży przez wiele lat. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie tzw. zrębków do stworzenia alejki. Kłody można kupić w tartaku i zamówić dodatkowo do pocięcia na odpowiednią grubość.

Dodaj komentarz