Jak przygotować idealne przyjęcie dla twojego dziecka?

Przyjęcia urodzinowe dla dzieci są ostatnio hitem. Torty, balony, przyjaciele i mnóstwo atrakcji, są dla dzieci wspaniałą niespodzianką. Miło patrzy się na uśmiech naszego dziecka, które jest zachwycone każdą rzeczą na przyjęciu. Jeśli chcesz aby wszystko było idealnie, zaplanuj wszystko wcześniej. Zrób listę zakupów i listę rzeczy tego, co zaplanowałeś przygotować. To zdecydowanie zaoszczędzi Ci nerwów, że zapomnisz o czymś ważnym.

Wystrój wnętrza na urodzinowe party

Aby przygotować idealne przyjęcie dla swojego dziecka nie potrzebujesz żadnych poradników ani rad. Sam doskonale wiesz czym interesuje się Twoje dziecko i co sprawi mu największą radość. Tematyka urodzin może być przeróżna; kosmos, safari, konkretna postać bajkowa. Zwróć uwagę na to co ogląda Twoje dziecko, albo po prostu zapytaj go – co sprawi mu największą frajdę. Pamiętaj, żeby trochę wcześniej zamówić tort – jeśli przewidujesz go na przyjęciu.
Kolejnym elementem dekoracyjnym są balony (wszystkie dzieci kochają balony), czapeczki, maski, piniaty i co tylko zapragniecie.

Atrakcje dla dzieci

Dzieci nie usiedzą w miejscu na urodzinowym przyjęciu, warto zagospodarować im czas wymyślając zabawy, lub zapewniając im atrakcje, które zapamiętają na długo.

  • Piniata – jest super rozwiązaniem (nawet w mieszkaniu o małym metrażu) – zapewnia dzieciakom wiele frajdy i końcowego szczęścia (przykładowo przy zbieraniu i jedzeniu słodyczy, które w piniatach się znajdują);
  • Klaun – to dodatkowy koszt i rzadko wybierany element atrakcji. Klauny spełnią swoją rolę na festynach i innych przyjęciach gdzie znajdują się dzieci;
  • Animatorki – wbrew pozorom to coraz częstszy wybór rodziców – pomimo, że dodatkowo płatny, zapewni dzieciakom opiekę i zabawę na czas całego przyjęcia;
  • Gry i zabawy – tu warto wykazać się inwencją twórczą i dobrze przemyśleć ich przygotowanie. Nie trzeba dużo pieniędzy aby przygotować kreatywne zabawy dla dzieci.

Jedzenie dla dzieci

Tutaj warto poświęcić najwięcej uwagi. Rozeznajmy się w temacie uczuleń u dzieci – aby uniknąć niepotrzebnym problemów. Jeśli takowych nie ma – brak ograniczeń. Jedzenie przygotowywujemy lub zamawiamy catering – zależy jak duże przyjęcie planujemy. Oprócz tortu, który prawie zawsze jest główną atrakcją przyjęć, możemy przygotować zdrowe przekąski (tu liczy się tylko nasza kreatywność). Dzieci najczęściej ,,jedzą oczami” więc jeśli postarasz się wystarczająco dobrze i przygotujesz np. przekąski w wagonie pociągu albo w innych wymyślnych formach – nie musisz martwić się, że dzieci wyjdą głodne.

Warto również przemyśleć czy razem z dziećmi, na przyjęciu będą też rodzice – jeśli tak – dla nich też musimy przygotować jakieś przekąski.

Dodaj komentarz