Jak dobrze urządzić salon?

Jak dobrze urządzić salon?

Projektując lub zlecając projektowanie naszego domu specjalistom, oczekujemy, że będzie on komfortowy, praktyczny i przyjemny dla oka. Jednym z pomieszczeń, które ma być najbardziej komfortowe jest nasz salon. Pomieszczenie, w którym odpoczywamy i relaksujemy się. O czym trzeba jednak pamiętać aranżując takie wnętrze?

Co wybrać do salonu?

W zależności od wielkości pomieszczenia, wybieramy meble tak by były one praktyczne i nie zajmowały za dużo miejsca. Jeżeli posiadamy duży metraż, dobrym wyborem będzie sofa rozkładana, która może posłużyć za łóżko dla niespodziewanego gościa. Trzeba pamiętać o wyborze sofy dla nas jak najwygodniejszej oraz odpowiadającej naszym gustom. Przy takiej sofie idealnie sprawdzi się niewielki stolik kawowy, na którym mogą stać różnego rodzaju pasujące do reszty akcesoria. Obok kanapy, dobrze jest postawić pasujące do niej fotele. Na przeciwko sofy, będzie idealne miejsce na szafkę pod telewizor. Jest to praktyczny sposób, ponieważ w takiej szafce można przetrzymywać nasze różne rzeczy zajmujące niepotrzebnie miejsce. Równie dobrą alternatywą będzie wstawienie meblościanki. Jest to bardzo komfortowe i praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie musimy się martwić o dobór pasujących do siebie mebli. Dzięki temu, że taka meblościanka posiada wiele szafek i szuflad, będzie to idealne miejsce na przetrzymywanie rzeczy podręcznych, czy różnego rodzaju dokumentów. Jeżeli dysponujemy dużym metrażem ciekawym zabiegiem będzie połączenie salonu z jadalnią. Wtedy warto zaopatrzyć się w stół jadalny i krzesła. Meble te mogą znajdować się np. koło telewizji, dzięki czemu będziemy mogli jeść i oglądać telewizję. Aby salon stał się bardziej przytulny, można wstawić tam różnego rodzaju dywan, który sprawi, że nasze wnętrze stanie się ciekawe i nie będzie takie monotonne.

Jaka kolorystyka w salonie?

Jeżeli chodzi o kolorystykę w salonie, zależy to od preferencji. Jednym z najczęstszych wyborów jest postawienie na klasyczne i stonowane kolory. Różnego rodzaju szarości, biele i beże będą wtedy idealne. Do takich kolorów ścian, najlepiej sprawdzą się jasne meble, które ocieplą pomieszczenie. Dobrym wyborem jest również kolor zielony, który jest bardzo relaksujący. Dodatki, akcesoria i ozdoby w tym kolorze, będą dobrym rozwiązaniem, jeżeli nie chcemy zrobić całego salonu w tym kolorze. Ciekawym i coraz częstszym zabiegiem jest stosowanie kolorów ze sobą kontrastujących. Salon w kolorach czerni i bieli sprawi, że nasze wnętrze będzie ciekawe i oryginalne. Połączenie tych kolorów sprawi, że nasz salon będzie wydawał się bardziej elegancki i schludny. Najlepszym sposobem będzie jednak udanie się do projektanta wnętrz, który doradzi nam jak najlepiej, tak abyśmy byli zadowoleni.

Podsumowując, salon to pomieszczenie, które szczególnie musimy dobrze urządzić, ponieważ to w nim spędzamy w szczególności dużo czasu i chcemy w nim się zrelaksować. Trzeba jednak urządzić je tak, by było przyjemne dla oka oraz tak byśmy byli z tego wystroju zadowoleni.

Dodaj komentarz