Ekologiczne domy modułowe – niski koszt i szybkie rozwiązanie

Współczesne budownictwo coraz częściej nas zaskakuje. Popularne stało się łączenie różnych materiałów, które wykorzystuje się na skalę dość nietypowych, ale coraz obszerniejszych rozwiązań. Nie brakuje także nowoczesnych rozwiązań, które są zdrowe dla środowiska planety. Właśnie takim rozwiązaniem są domy modułowe, o których możemy usłyszeć coraz częściej.

Takie rozwiązanie architektoniczne może nieść jednak znacznie więcej korzyści, niż myślimy. Dlatego w dzisiejszym artykule postaramy się nieco przybliżyć temat domów modułowych dla tych osób, które jeszcze niewiele wiedzą o takich budynkach. Zapraszamy!

Jak powstają domy modułowe?

Domy modułowe swoją popularność zawdzięczają Stanom Zjednoczonym Ameryki Północnej, a także krajom Skandynawii. To właśnie te kraje możemy uznać za prekursorów nowoczesnego budownictwa, w którym dostrzeżono możliwości udoskonalenia budynków kontenerowych. Popularne wtedy budynki stosowane najczęściej jako lokale gastronomiczne stały się inspiracją do stworzenia domów. Natomiast pilna potrzeba maksymalnego skrócenia czasu budowy domów sprawiła, że zaczęto rezygnować z tradycyjnego budownictwa wykorzystującego cegły, na rzecz szybkich i gotowych rozwiązań.

Obecne domy modułowe tworzone są na podstawie starannie wykonanego projektu, którego architekci i wykonawcy ściśle trzymają się na każdym kroku. Taką inwestycję możemy powierzyć sprawdzonej firmie, która zajmie się zaprojektowaniem takiego domu, a także jego późniejszym montażem. Przykładowego wykonawcę, który zajmuje się także projektowaniem takich domów, znajdziesz na: https://loftowedomy.pl/. Domy modułowe powstają z tak zwanych gotowych prefabrykatów, które jako gotowe ściany, stropy i części dachu przyjeżdżają na plac budowy i zostają w zaledwie kilka dni złożone w całość. Duże znaczenie przy wyborze takiej technologii ma sama jakość budowanych obiektów, które odporne są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu możliwe jest wybudowanie takiego domu niemal o każdej porze roku.

Szybkość i ekologia

Domy modułowe powstają w specjalnych fabrykach, które dość sprawnie wytwarzają poszczególne elementy takiego domu. W zależności od wielkości budynku, jego prefabrykaty mogą powstać nawet w kilka tygodni. Dużym plusem takiego rozwiązania architektonicznego jest bez wątpienia gotowość takich ścian. Dzięki temu niemal od razu po ich zmontowaniu można przystąpić do ich malowania lub tapetowania. Warto także wiedzieć, że już na linii produkcyjnej ściany zostają wyposażone w okna i drzwi.

Budownictwo modułowe to zatem szybka realizacja, która potrafi skrócić czas oczekiwania na postawienie domu nawet o kilkanaście miesięcy. Domy modułowe to także dobre rozwiązanie dla naszej planety. Do budowy takiego domu wykorzystuje się materiały, które nie szkodzą dla środowiska naturalnego. Zastosowanie innowacyjności w tego typu budynkach pozwala także na uzyskanie ich energooszczędności, która staje się coraz bardziej pożądaną cechą domu.

Dodaj komentarz