Drzwi i okna wewnętrzne – postaw na atrakcyjny wygląd

Drzwi i okna wewnętrzne – postaw na atrakcyjny wygląd

Używając słowa dekoracja przed naszymi oczami stają bogato zdobione zasłony, obrazy czy dywany. Niewątpliwie przedmioty te podniosą estetykę naszego mieszkania, jednakże urok naszemu mieszkaniu nadadzą również dobrze dobrane okna oraz drzwi. Możemy być niemalże pewni, iż nasi goście przyjrzą się pieczołowicie naszym drzwiom wejściowym. Podczas projektowania wejścia do mieszkania warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Po pierwsze materiał. Najbardziej okazale prezentuje się drewniane drzwi zewnętrzne. Drewniane „wrota”, choć estetyczne i wytrzymałe mają pewną wadę – konieczność konserwacji. Aby wyróżnić nasze drzwi, warto wybrać model, który odznacza się kolorem oraz rzeźbioną fakturą materiału. Drzwi oprócz funkcji dekoracyjnej powinny przede wszystkim zabezpieczać wnętrze naszego mieszkania przed niepożądanymi gośćmi. Kolejnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę są właśnie okna. Białe okna wykonane z materiału PCV już dawno odeszły do lamusa. Biały kolor choć przyjazny dla oka „gryzie” się z większością wnętrz.

O wiele ciekawszym rozwiązaniem okażą się okna o nieco innej barwie np. brązowej. Jeśli chodzi o sam materiał również nie jesteśmy ograniczeni. Alternatywą pozostają okna wykonane z drewna, które wnętrzu nadają przytulnego klimatu. Aby podkreślić walory dekoracyjne okien, warto przyozdobić je zasłoną lub lekką firanką. Wybierając drzwi wewnętrzne kierujemy się nieco innymi kryteriami niż w przypadku ich zewnętrznych odpowiedników.

Po pierwsze możemy się całkowicie skupić na ich walorach dekoracyjnych, pomijając całkowicie kwestię zabezpieczeń. Po drugie drzwiom wewnętrznym niestraszne są warunki atmosferyczne, dzięki czemu możemy je dowolnie dekorować, malować lub urozmaicać na wszelkie inne sposoby. Mieszkając w wielkich miastach jak Poznań czy Warszawa z łatwością wybierzemy dla siebie odpowiednie systemy drzwiowe. Jak widzimy naszemu wnętrzu możemy nadać klimatu na szereg innych sposobów. Odpowiednio przystrojone okna w połączeniu z bogato zdobionym wejściem do domu z pewnością przyciągną uwagę zarówno z wewnątrz jak i zewnątrz.

Dodaj komentarz