Dom – drewniane parkiety i inne atrakcyjne podłogi

Dom – drewniane parkiety i inne atrakcyjne podłogi

Niektórzy z nas chcą upiększyć dom tym ciemnym parkietem z naturalnego drewna, a konkretniej tę podłogę w salonie, bo to właśnie na tę podłogę najczęściej zerkają goście. Ludzie myślący stereotypowo na taką podłogę wybiorą raczej panele podłogowe z płyty MDF, bo tego typu podłoga jest tanią, a po tych trzech lub czterech latach można najzwyczajniej w świecie ją wymienić. Inaczej jest rzecz jasna z takim solidnym dębowym parkietem. w jego przypadku wymiana nie może być ekspresową i nie przemyślaną, bo nawet jedna deska na parkiet sporo kosztuje. Wiele znaczy też i to, że tego typu parkiet można odświeżyć raz na rok lub raz na te trzy lata, czyli wtedy gdy uznamy, że jest na nim już zbyt wiele tych uszkodzeń. One najczęściej są jedynie drobnymi, ale znaczna ich ilość wpływa zauważalnie na podłogę.

Podłoga z granitu.

W czasach obecnych podłoga wykonana z tych prostokątnych płytek z czarnego granitu jest rzecz jasna symbolem statusu, bo takowa kosztuje jeśli chodzi o salon, który ma więcej niż te pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Wiele znaczy też i to, że te większe płytki z granitu czarnego lub kremowego mają też rysunek, który zdecydowanie je wyróżnia na tle tych o wiele tańszych płytek. W domu tego typu płytki mogą być opcją z połyskiem, ale można też zakupić antypoślizgowe, jeśli obawiamy się stłuczeń lub jeśli chcemy uniknąć nieciekawych sytuacji domowych, czyli jeśli mieszka z nami ta starsza i schorowana teściowa, która może doznać urazu nawet w domu. Z tych przyczyn kupuje się płytki matowe, ale lepsze są te wypolerowane na gładko, bo takowe można zaimpregnować tym dedykowanym i dość drogim impregnatem, po to by przez kolejny rok to zmywanie podłóg było czynnością zaskakująco łatwą. Nie każdy myśli w ten sposób, ale impregnat to sprytne rozwiązanie, bo dzięki niemu granitowa podłoga jest łatwiejszą w pielęgnowaniu.

Inne wiele mówiące wzmianki.

Pewna część z nas może postawić na spore kwadratowe płytki, jeśli chodzi o granit kremowy, którym chcemy ozdobić nie tylko sam salon, ale też i łazienkę. Równie wiele znaczy też i to, że już samo nabycie tej odmiany granitu pod postacią sporych płytek wystarczających na wyłożenie tych siedemdziesięciu metrów kwadratowych, to problem. Mowa tu o tym, że te płytki niewiele sklepów sprowadza w znacznej ilości. Ten minus znaczy wiele, ale gdy już się takowe nabędzie i wyłoży się je we własnym salonie, to ma się podłogę, która olśniewa wyglądem i na dokładkę jest opcją bardziej unikatową od wielu innych podłóg ze względu na skromną osiągalność tych konkretnych płytek.

Dodaj komentarz