Bezramowa zabudowa balkonu – czy warto?

Choć często zapominamy, balkony naszych mieszkań mogą być czymś więcej niż tylko schowkiem na rowery. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu możemy zyskać ciekawą przestrzeń nie tylko do wypoczynku i relaksu, lecz także do spotkań towarzyskich. Chcesz dać swojemu balkonowi nowe życie? Zapoznaj się z profesjonalną ofertą na stronie internetowej https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/szklana-zabudowa-balkonowa-lumon-6.

Czym jest bezramowa zabudowa balkonu?

Szklana zabudowa balkonu to nie tylko szyby. Dzięki nowoczesnemu wyglądowi możesz nadać swoim pomieszczeniom świeżości oraz powiększyć przestrzeń. Nasz balkon staje się przedłużeniem salonu, ponieważ możemy korzystać z niego niezależnie od pory roku.  Bezramowa zabudowa balkonu to system, w którym szkło przylega bezpośrednio do szkła. Nie ma w nim zbędnych ramek, które psułyby walory wizualne. Dodatkowo szkło chronią specjalne uszczelki, które nie przepuszczają powietrza. Dzięki temu możemy pomyśleć o ciekawym rozwiązaniu, jakim jest ogród zimowy.

Czy każdy może mieć szklaną zabudowę balkonu?

Mieszkając w domku jednorodzinnym nie potrzebujemy żadnych pozwoleń na montaż. Natomiast mieszkając w bloku musimy zgłosić się do spółdzielni lub zarządu wspólnoty mieszkaniowej, w celu uzyskania zgody. Dodatkowo jeśli montaż będzie wiązał się z innymi pracami takimi jak przesunięcie drzwi, okna lub wyburzenie ściany, musimy również zgłosić się do urzędu gminy lub miasta. Po uzyskaniu pozwolenia możemy przystąpić do prac.

Zalety zabudowy balkonu Lumon

Bezramowa zabudowa balkonu nie tylko wygląda nowocześnie i elegancko, lecz także posiada inne zalety. Przede wszystkim pozwala zmniejszyć koszty za zużycie energii. Dzięki swojej szczelności nie przepuszcza zimnego powietrza do naszych pomieszczeń. Co więcej jej dźwiękoszczelność chroni nas przed hałasem. Zabudowa ochrania również przed wiatrem oraz brudem, który szczególnie zagraża balkonom w dużych, ruchliwych miastach. Nie musimy martwić się o mycie szyb, ponieważ całkowicie się otwierają. Ta funkcja wpływa na ich praktyczność i wygodę w użytkowaniu.

Zimowy ogród

Doskonałym pomysłem na stworzenie ciekawego miejsca na naszym zabudowanym balkonie jest stworzenie zimowego ogrodu. Dzięki szczelności szyb jesteśmy w stanie trzymać na balkonie egzotyczne rośliny, które nie zmarzną nawet zimą. Będzie to doskonałe dopełnienie przestrzeni, w której możemy wstawić meble. Takie rozwiązanie sprawi, że będziemy mogli cieszyć się poranną kawą w cudownym otoczeniu, co więcej niezależnie od pory roku. Dodatkowo gdy przestrzeń naszego balkonu na to pozwoli, możemy zyskać ciekawe miejsce do spotkań towarzyskich.

Podsumowując: Bezramowa zabudowa balkonu to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie ciszę i relaks, ale również dla miłośników roślin. Dzięki niej nasze wnętrze staje się nowoczesne i eleganckie. Zyskamy nie tylko na dźwiękoszczelności, lecz także na niższych rachunkach za energię. To rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w blokach położonych przy ruchliwej ulicy, ale również w domach na osiedlach z domkami jednorodzinnymi.

 

Dodaj komentarz