Wystrój wnętrza – jak ozdobić ściany w salonie? Sposoby na stworzenie wyjątkowej aranżacji

Wystrój wnętrza – jak ozdobić ściany w salonie? Sposoby na stworzenie wyjątkowej aranżacji

Ściany to jeden z tych elementów w domu, na który często brakuje nam pomysłu aranżacyjnego. Najczęściej zostawiamy je puste z nadzieją na to, że w końcu wpadnie nam do głowy jakiś pomysł na ich zagospodarowanie. Jeśli jednak minęło już sporo czasu, a ściany w Twoim domu nadal świecą pustkami, to przyszedł czas na to, aby coś z tym zrobić. Oto kilka ciekawych pomysłów na to, jak ozdobić ściany w salonie.

Obrazy na ścianach

Obrazy to jeden z najczęstszych pomysłów, który przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o tym, jak ozdobić ściany. Nie ma się co dziwić, ponieważ rodzai oraz stylów obrazów jest teraz tak dużo, że każdy bez problemu znajdzie coś, co będzie pasowało do jego domu. Możesz postawić na kolorowe obrazy, które ożywią przestrzeń. Mogą to być np. modne w ostatnich sezonach liście egzotycznych roślin. Dla osób, które lubią nieco bardziej stonowane dodatki, także się coś znajdzie. Czarno białe obrazy przedstawiające najbardziej znane miasta lub gwiazdy filmowe będą strzałem w dziesiątkę.

Prawdziwym hitem są jednak obrazy z mchu, które nadadzą całej aranżacji wyjątkowego charakteru. Składają się one z różnokolorowego mchu, który można układać w praktycznie dowolne wzory. Jak widzisz, możliwości jest naprawdę wiele – wystarczy pobudzić swoją wyobraźnię lub odwiedzić sprawdzony sklep internetowy z obrazami Obrazowo. Znajdziesz tam wyjątkowe obrazy w różnym stylu oraz wymiarach. Ciekawym produktem są obrazy do samodzielnego malowania. Polega to na tym, że wypełniasz pola oznaczone numerkami odpowiednim kolorem farby. Rozbudzisz w ten sposób kreatywność i ozdobisz salon.

Fototapeta

Kolejnym rozwiązaniem problemu pustej ściany jest przyklejenie na nią fototapety. Może to być fototapeta przedstawiająca pejzaż lub zupełnie abstrakcyjne wzory. W taki prosty sposób możesz ożywić przestrzeń w salonie i zamiast pustej ściany zyskasz ciekawą powierzchnię, od której żaden gość nie oderwie wzroku. Przyklejenie fototapety jest stosunkowo łatwe i nie powinno sprawić Ci większych problemów. Możesz to zrobić samodzielnie lub poprosić o pomoc innego domownika.

Wygląd fototapety dopasuj do stylu, w którym urządzony jest dom. Jeśli jest to styl, w którym jest dużo roślin i egzotycznych wzorów to dobrym pomysłem będzie fototapeta przedstawiająca np. liście monstery. Dzięki fototapecie możesz też powiększyć optycznie przestrzeń. Wystarczy dobrać odpowiedni wzór i dopasować rozmiar do ściany, na której ma się pojawić fototapeta. Jak widzisz ozdobienie ścian w salonie, nie jest niczym trudnym, wystarczą jedynie dobrej jakości obrazy lub fototapeta.

Dodaj komentarz