Szkło między szafkami w kuchni – 4 zalety

Szkło między szafkami w kuchni – 4 zalety

Projektując przestrzeń pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami w kuchni, warto wziąć pod uwagę mniej popularne rozwiązanie niż kafelki – szkło hartowane. Takie wykończenie ściany ma wiele zalet praktycznych i oferuje mnogość efektów wizualnych. Dlaczego warto postawić na szkło między szafkami w kuchni?

1. Niezliczone możliwości aranżacyjne

Szkło między szafkami w kuchni to rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu. Do wyboru mamy bowiem szkło lśniące, przezroczyste oraz matowe i mleczne, a także panele szklane z wdrukowanymi grafikami, np. z motywem roślinnym.

Możemy stworzyć więc stonowaną kompozycję z frontów wykończonych na wysoki połysk i szkła między szafkami w mlecznym macie. Kolejna opcja to pokrycie szklaną taflą innego materiału, jak na przykład beton czy cegła. Tafla szkła nie ma chropowatej, chłonącej wodę tekstury, dlatego jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości.

Ostatnie rozwiązanie to wybór szkła lustrzanego, które powiększy optycznie pomieszczenie i nada mu szyk. Taka różnorodność szkła między szafkami sprawia, że materiał ten sprawdzi się w każdym stylu aranżacyjnym: od klasycznego, poprzez loftowy, aż po glamour.

2. Łatwość utrzymania w czystości

Szkło między szafkami w kuchni posiada gładką powierzchnię bez porów i fug, dzięki czemu jest niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Idealnie równa powierzchnia, która nie wchłania zabrudzeń, wymaga jedynie przetarcia i wypolerowania, aby prezentować się jak nowa.

Jedyny problem może pojawić się w okolicach zlewu, z którego woda chlapiąca na ścianę pozostawia na niej nieestetyczne zacieki. Wystarczy jednak zastosować środki zapobiegające powstawaniu smug, aby po każdym myciu naczyń jedynie wytrzeć szkło na sucho i cieszyć się jego pięknym, nienagannym połyskiem.

3. Ochrona przed wodą i wilgocią

Między szafkami w kuchni montuje się zwykle odporne na działanie pary wodnej, wody i wilgoci kafelki, aby zabezpieczyć ściany przed niszczeniem. Taką samą rolę mogą pełnić we wnętrzu szklane tafle. Szkło między szafkami w kuchni skutecznie ochroni ścianę przed działaniem pary wodnej, przed wilgocią, wodą, a także przed zabrudzeniami, które mogą pojawić się na niej w trakcie gotowania. Tryskający z patelni olej czy sos pomidorowy odparowywany w garnku nie będą już problemem, ponieważ w szkło nie wnikają żadne brudzące substancje.

4. Odporność mechaniczna

Szkło hartowane między szafkami w kuchni jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie wysokich temperatur. Dzięki temu można bez obaw stosować je w okolicach płyty grzewczej. Szkło jako wykończenie ściany można stosować samodzielnie, ale można wykorzystać je także jako formę dodatkowej ochrony dla innych, delikatniejszych materiałów. Jego transparentność pozwoli cieszyć się wymarzonym efektem wizualnym bez kompromisów w kwestiach trwałości czy wygody utrzymania.

Wybierz szkło hartowane między szafkami w kuchni od Prolinea

Prolinea to marka, która specjalizuje się w aranżacjach wykonanych z solidnego szkła hartowanego. Oferowane konstrukcje wykonane są z materiału, który dodatkowo przechodzi proces laminacji – dlatego nawet jeśli dojdzie do stłuczenia paneli, odłamki zostają przyklejone do specjalnej folii i nie skaleczą domowników. Szkło hartowane między szafkami może występować w rozmaitych wariantach kolorystycznych, a także ze szkła mlecznego, transparentnego czy półtransparentnego.

Już dziś wejdź na stronę firmy, obejrzyj dotychczasowe realizacje i wybierz aranżację idealną dla Twojej kuchni.

Dodaj komentarz