Jaką szafę wybrać

Jaką szafę wybrać

Szafa potrzebna od zaraz

Chcemy czy nie mamy dużo rzeczy i ubrań, które gdzieś musimy trzymać. Niezależnie od tego czy mieszkamy w domu czy mieszkaniu, jednym z elementów, który mamy w każdym domu jest szafa. Nie zastanawiamy się czy ją kupić czy nie. To jest bezapelacyjne. jedyną decyzją jaką musimy podjąć jest to jaką szafę wybrać. Nasz wybór najczęściej zależny jest od wielkości pomieszczeń jakie mamy do dyspozycji. Oczywiście szukamy tez jak najładniejszego mebla, który będzie w pełni odpowiadał naszym gustom.

Jaką szafę wybrać do małych pomieszczeń

Nawet jeśli nasze mieszkanie nie jest najmniejsze, najczęściej i tak poszczególne pokoje nie są zbyt duże. Na pewno nie mamy do dyspozycji takich przestrzeni jak w domu. Rzadko kiedy w mieszkaniu mamy także wyodrębnione pomieszczenie, które służy nam za garderobę. W takiej sytuacji, zastanawiając się jaką szafę wybrać, musimy kierować się przede wszystkim jej funkcjonalnością i wielkością. Nie zawsze też mniejsza pojemność szafy przesądza o jej całkowitej wielkości. Niekiedy z pozoru mała szafa może zabierać znacznie więcej miejsca niż jej dużo większa koleżanka, która idealnie wkomponuje się we wnękę w pokoju czy przedpokoju. Jeśli właśnie teraz zastanawiacie się nad tym jaką szafę wybrać, my ze swojej strony, do małych pomieszczeń polecamy przede wszystkim szafy projektowane na wymiar.

Szafy projektowane na wymiar

Szafa zaprojektowana specjalnie n nasze potrzeby, pod wymiar pomieszczenia, w którym ma się znajdować jest najlepszym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń. Ponadto, jeśli dalej zastanawiacie się jaką szafę wybrać, do tego rozwiązania powinna was przekonać wysoka jakość szafy projektowanej na wymiar. jest ona zrobiona ze znacznie trwalszych i solidniejszych materiałów, aniżeli te dostępne od ręki w sklepach z meblami. Możemy indywidualnie dopasować jej kolor pod swoje potrzeby. Dodatkowo drzwi szafy mogą być wyposażone w lustra, które nie tylko sprawdzą się jako fantastyczny gadżet, ale i optycznie powiększa pomieszczenie. Najlepiej wybrać szafę, która ma przesuwane drzwi. Dzięki temu oszczędzamy jeszcze więcej miejsca, gdyż nie musimy pozostawiać wolnej przestrzeni tylko po to, aby umożliwić sobie jej otwarcie.

Szafa do dużych pomieszczeń

W przypadku gdy szafa ma być elementem wystroju dużego pomieszczenia, a na ciuchy tak na prawdę mamy do dyspozycji garderobę, jesteśmy w dużo łatwiejszej sytuacji. W tym przypadku, kiedy myślimy jaką szafę wybrać, kierować możemy się tylko i wyłącznie stylem, jakością wykonania i tym czy akurat ten mebel się nam podoba. Drugorzędnym elementem jest w tym przypadku jej wielkość i funkcjonalność, gdyż ma przede wszystkim sprostać walorom wizualnym i estetycznym, czyli zwyczajnie być miła dla oka i pasować do wnętrza.

Dodaj komentarz