Stylowe kolory w oryginalnych pomiedzczeniach

Stylowe kolory w oryginalnych pomiedzczeniach

Nawet jeśli świetnie pamiętamy radość urządzania nowego domu czy mieszkania, to przychodzi moment, gdy nasze wnętrza wydają się nudne, a może banalne albo po prostu niemodne. Tęsknie przeglądamy czasopisma wnętrzarskie, zachwycamy się nowymi trendami. Często nie potrzeba wiele pieniędzy, by całkowicie odmienić swoje mieszkanie. Wystarczy kilka puszek kolorowych farb, parę metrów intersujących tkanin.

Trendy rządzą naszą codziennością. Także w wyposażeniu i dekoracji wnętrz modne style zmieniają się, ale niektóre tak bardzo trafiają w gusty, że zostają z nami przez lata. Od długiego czasu króluje moda eko i wszystko co kojarzone jest z naturą, ziemią zyskuje na popularnością. Zwrócenie się w stronę prostoty i harmonii znajduje odzwierciedlenie w stylu życia, sposobie odżywiania, ale też wpływa  na kształtowanie i ozdabianie swego otoczenia.

Północne światło stało się inspiracją dla stylu skandynawskiego. Proste meble i detale prezentują się najlepiej na tle ścian w jasnych, świetlistych (nie znaczy błyszczących) kolorach. Farby trzeba dobierać w odcieniach przywodzących na myśl północne fiordy, lodowce, zorzę polarną i zimne morze. W otoczeniu niebieskości, szarości i zimnej bieli odczuwa się ukojenie i spokój.

Nude czyli barwy cieliste są modne nie tylko w ubraniach czy makijażu. Choć barwę skóry nie sposób precyzyjnie określić, to farby we wszelkie odcieniach beżu okażą się świetnym wyborem. Paleta nude to pastele podbarwione bladym różem, brzoskwinią i żółcią piasku. Świetnym uzupełnieniem tak pomalowanych ścian będą meble i dekoracje w kolorach ciepłych metali: miedzi i mosiądzu.

Styl industrialny czyli nawiązanie do pomieszczeń starych fabryk i magazynów, wymaga zastosowania złamanej bieli, metalicznej szarości i kolorów śniedzi: niebieskiego, żółtego i zielonego. Wyboru odpowiedniej gamy kolorów farb z łatwością dokonają ludzie o oryginalnej osobowości i wyobraźni przestrzennej.

Styl etniczny to tak naprawdę przywodzący wspomnienia z dalekich podróży. Geometryczne wzory, barwne pasy stosuje się najczęściej jako dekory w stonowanych kolorystycznie wnętrzach. Na tle białych ścian przepięknie będą wyglądać duże wzory w nasyconych kolorach: meksykańskiej czerwieni, żółci ochry i pomarańczu terakoty.

Sama słodycz to gama barw nawiązująca do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Lekkie, zwiewne pastele przypominające różowe bezy, łączy się z perłowymi szarościami oraz kontrastowymi: czernią i bielą. W takim połączeniu kolor różowy nabiera elegancji, a zestawiony z błękitem, kolorem limonki i musztardowym stworzy wyjątkowe wnętrze.

Barwy mają ogromny wpływ na stan naszego ducha i to, czy we własnym domu będziemy mogli się odprężyć i poczuć bezpiecznie w dużej mierze zależy od harmonijnego doboru kolorów.

Dodaj komentarz