Skup nieruchomości, czyli jak szybko i bezpiecznie sprzedać M

Skup nieruchomości, czyli jak szybko i bezpiecznie sprzedać  M

Każdy, kto choć raz uczestniczył w sprzedaży nieruchomości wie, ile czasu trzeba poświęcić na przygotowanie lokalu do prezentacji, jak dużo formalności należy dopełnić przed zawarciem transakcji oraz jak długo trwa cały proces tj. od momentu wystawienia ogłoszenia do spotkania u notariusza. Zdarza się, że sytuacja prawna lokum nie jest jasna, mieszkanie jest w złym stanie technicznym lub właściciel dobra nieruchomego potrzebuje natychmiast gotówki. Wówczas warto skorzystać ze skupu nieruchomości.

Jak funkcjonuje skup nieruchomości?

Przedsiębiorstwo trudniące się odkupem nieruchomości to idealny partner do transakcji kupna-sprzedaży. To sposób na bezpieczne przekazanie prawa własności za natychmiastową zapłatą – od momentu wyceny nieruchomości do otrzymania środków mija zaledwie kilka dni. Skup nieruchomości można wybrać spośród licznych ogłoszeń internetowych. Nie ma znaczenia lokalizacja biura, bowiem najczęściej firmy te posiadają swoich przedstawicieli na terenie całej Polski. Skontaktować można się poprzez formularz na www, wiadomość e-mail lub telefonicznie. Bez względu na wybraną opcję koniecznym będzie przygotowanie kilku szczegółów dotyczących przedmiotu rozmowy m.in. rok budowy, lokalizacja, stan prawny i techniczny. Na tej podstawie firma oceni czy jest zainteresowana daną nieruchomością. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, skieruje rzeczoznawcę, aby dokonał wyceny mieszkania, domu lub gruntu. Gdy właściciel nieruchomości zaakceptuje cenę, strony spotkają się u notariusza celem sfinalizowania transakcji. Po podpisaniu aktu notarialnego, kupujący wręczy gotówkę sprzedającemu lub w określonym terminie przeleje środki na wskazany numer rachunku bankowego.

Zalety odkupu nieruchomości

Skup to świetne rozwiązanie dla nieruchomości z nieuregulowaną sytuacją prawną lub zadłużeniem. Specjaliści w ramach przygotowania do transakcji pomogą wyjaśnić zawiłe kwestie i doprowadzą temat do końca, czyli momentu zawarcia umowy u notariusza. Ponadto sprzedający nie będzie musiał przygotowywać mieszkania do sprzedaży, płacić prowizji dla biura nieruchomości, ani czekać na zamknięcie formalności związanych z kredytem hipotecznym (ten sposób finansowania jest wciąż bardzo popularny, a proces może trwać nawet kilka tygodni). Odkup to zatem najlepsza opcja dla tych, którzy potrzebują natychmiast spieniężyć dobro nieruchome. Właściciel otrzyma gotówkę za nieruchomość w ciągu kilku dni.

Każdy, komu zależy na szybkiej, bezpiecznej i pewnej sprzedaży mieszkania, domu lub działki, powinien rozważyć skup nieruchomości.

Dodaj komentarz