Remont mieszkania – standard

Dla dość wielu z nas remont mieszkania zaliczany do tych robionych co te cztery lub pięć lat, to standardowe zadbanie o wymianę podłogi, czyli na wyłożenie tej nowej z paneli podłogowych z płyty MDF i na wyłożenie kuchni i łazienki nowymi płytkami. Remont tego rodzaju nie jest wybitnie drogim i dlatego też w jego przypadku zazwyczaj szukamy tego taniego fachowca, który wszystko wykona za tę minimalną stawkę lub za stawkę bliską minimalnej. Czasami taki oszczędny remont oznacza pewnego rodzaju problemy z wykonawstwem i przeciągające się terminy, ale najczęściej te problemy są drobnymi i dotyczą raczej trafienia wiertłem w kabel znajdujący się pod tynkiem. Obecnie przed tego typu błędami chroni raczej detektor instalacji wodnych i elektrycznych, ale nie każdy fachowiec używa sprzętów tego rodzaju, bo nie każdy umie je obsługiwać.

Remonty mieszkań pod wynajem.

Chyba każdy z nas jest pewnym tego, że mieszkanie pod wynajem musi mieć aparycję. Mowa tu dokładnie o tym, że w łazience powinna znaleźć się ta nowa, półokrągła kabina prysznicowa, która wygląda na wybitnie nowoczesną, a taka swoje kosztuje. wraz z nią powinny się też pojawić nowe płytki, umywalka i toaleta, bo całość w tym przypadku musi mieć swoją aparycję. Te ciekawsze dodatki niestety będą swoje kosztować, ale zazwyczaj koszt ten jest na tym akceptowalnym poziomie i co równie istotne po wykonaniu remontu robi się takiej łazience fotki, a nawet filmy i publikuje się je wraz z niezbyt długim opisem na jednej z grup ogłoszeniami. Jeśli mieszkanie znajduje się blisko centrum sporego miasta to zazwyczaj odzew będzie znacznym, bo ludzie są zainteresowani opcjami tego typu i co równie istotne mieszkania przed remontem polepszającym stan wizualny są w większości przypadków ignorowane i stoją puste. Może i stać puste długo nie będą, ale jeśli nastanie kryzys to właściciele takowych będą musieli zainwestować w remont lub zejść z ceny za wynajem.

Pomalowanie ścian.

Często remont mieszkania sprowadza się do dwóch spraw, jedną z nich jest pomalowanie ścian na ciekawy i przyciągający uwagę kolor, a druga to wymiana mebli. Taki przyśpieszony remont trwa od tych kilku dni do może trochę ponad tygodnia, czyli jeśli chodzi o koszt to nie stanowi jakiegoś wybitnego problemu i ludzie często stawiają na taką przyśpieszoną opcję, jeśli chodzi o mieszkanie, które chcą wynająć w tym najbliższym czasie, bo remont łazienki nazywany znaczną metamorfozą swoje kosztuje jeśli chodzi o materiały i pracę i właśnie dlatego na tę nieco droższą opcją niektórzy stawiają tylko ten raz na blisko dziesięć lat.

Dodaj komentarz