Nowe mieszkanie czy używane – które kupić?

Nowe mieszkanie czy używane – które kupić?

Kupując mieszkanie powinno się zwrócić uwagę na kilka spraw. Wszak chodzi o to, by było to godziwe oraz tanie mieszkanie. Niżej ukazuję dwa wątki, o jakich należałoby pamiętać.

Technologia budowy tudzież stan techniczny mieszkania oraz budynku
Na co tutaj zwrócić uwagę? W przypadku wtórnego rynku mieszkaniowego powinieneś dokonać globalnej oraz prostej oceny stanu technicznego samego budynku, w którym dane mieszkanie się znajduje.
Sprawdź, czy budynek jest poprawnie ocieplony, czy też odnowiony i zakonserwowany, w przypadku starszego budownictwa. Warto zwrócić na to uwagę, tak aby później nie mieć problemów z znacznymi kosztami ogrzewania, czy innymi, nieprzewidzianymi kosztami.

Ważna jest również estetyka. Prawdopodobnie nie jest to dla każdego czynnikiem kluczowym, tymczasem z pewnością przytulniej się mieszka w miejscu czystym plus zadbanym. Rzuca to również nieco światła na pozostałych mieszkańców danego budynku, czy okolicy.

W wypadku samego mieszkania musisz oszacować koszty połączone z ewentualnym jego dopasowaniem do prywatnych potrzeb i remontem.
Pamiętaj w tym miejscu, by oglądać nie tylko samo mieszkanie, lecz także piwnicę, klatkę schodową. Wszystko to powinno być brane pod uwagę.
Nieco inaczej jest w przypadku rynku pierwotnego, gdzie budynek będzie zadbany oraz czysty. Teoretycznie budowany zgodnie z nowymi standardami technicznymi nie powinien tworzyć problemów. A samo mieszkanie będzie, w zależności od dewelopera, potrzebowało jedynie wykończenia, lub nawet nie.

Niska cena to nie zawsze tańsze mieszkanie. Ceny mieszkań zależą od niezmiernie wielu elementów. Zarówno tych na razie przytoczonych, jak i innych, rynkowych oraz indywidualnych uwarunkowań. Mieszkania na rynku wtórnym, chociaż z drugiej ręki, charakteryzują się w większości wypadków wyższą ceną, gdyż są bliżej centrum oraz mają lepszy dostęp do komunikacji, infrastruktury.
Ponadto zawsze widzimy co kupujemy, nie ma skutkiem tego niebezpieczeństwa inwestycyjnego połączonego z ciągłym trwaniem budowy naszego nowego lokum. Prócz tego dostępność takiego mieszkania jest teoretycznie znacznie szybsza.
Ale może pożądane byłoby zatrzymać nieco pieniędzy na inne wydatki? Warto poszukać swojego nowego M w propozycji deweloperów. Proponują oni czasami mieszkania po naprawdę zachęcających cenach, z dala od głośnego plus zatłoczonego centrum miasta.

Od niedawna istnieje także okazja obniżenia kosztów zakupu nowego lokalu i to w sposób wart podkreślenia, ponieważ nawet o 30%. Jest to możliwe przy zakupie po cenie hurtowej z zastosowaniem pomocy jaką dostarcza teraz projekt Venturion.
Więcej przemyśleń na temat zakupu nieruchomości publikuję na www.msfera.pl oraz w moich e-bookach. Pozdrawiam oraz życzę jedynie trafnych transakcji. Łukasz Heger.

Dodaj komentarz