Moda w aranżacjach salonu

Moda w aranżacjach salonu

Niewątpliwie gładkie, pomalowane na biało ściany coraz częściej zastępowane są przez niebanalne powierzchnie, które wymagają dobrego pomysłu oraz skutecznej realizacji. Okazuje się jednak, że aby uzyskać modny efekt w salonie, nie trzeba kupować trudno dostępnych i drogich materiałów, ani zatrudniać profesjonalnej ekipy.

Jakiego rodzaju efekty w salonie robią obecnie największe wrażenie?

Coraz chętniej zamiast farb tradycyjnych kupujemy produkty dekoracyjne, dzięki którym ściany mogą się mienić, błyszczeć, przypominać aksamit lub metalową powierzchnię. Bardzo dobrym pomysłem może okazać się również wykorzystanie tynku, bejcy czy innych materiałów, dzięki którym uzyskamy nietypowy oraz modny efekt w salonie.

Okazuje się, że ściany naszego pokoju mogą wyglądać tak, jak gdyby wykonane były z kamienia, betonu. Mogą też imitować zabytkowe mury, a jeśli chcemy, by sprawiały wrażenie popękanych, również jest to możliwe. Wszystkie te opcje są dostępne i powoli stają się coraz to modniejszym rozwiązaniem. Na początku jednak należy się zastanowić jaki właściwie efekt chcemy uzyskać, a następnie dowiedzieć się jakie akcesoria i narzędzia są niezbędne do jego wykonania.

Jak właściwie można uzyskać modny efekt w salonie?

Żeby ściany w naszym salonie robiły prawdziwe wrażenie trzeba zdobyć odpowiednie materiały, narzędzia oraz wiedzieć jak ich używać. Jednak zanim zaczniemy pracę warto zastanowić się czy stosowanie oryginalnych efektów w salonie powinno dotyczyć wszystkich ścian. Może okazać się, że pokój najlepiej będzie prezentował się wówczas, gdy tylko na jednej z nich będzie prezentowała oryginalne zdobienia.

Osobom, które szukają wyjątkowych rozwiązań, jeśli chodzi o dekorację ścian, na pewno można polecić tynk strukturalny. Najczęściej kupuje się go w formie masy zawierającej piasek i kamyczki. Po nałożeniu jej na ścianę może być różnorodnie formowana, żłobiona i stemplowana, a także barwiona. Natomiast nieco łatwiejsza w nakładaniu jest farba strukturalna, która ma w swoim składzie piasek i w zależności od sposobu jej nałożenia, może sprawiać wrażenie różnych materiałów stosowanych do wykańczania powierzchni.

Bardzo interesująco wygląda również ściana, która została najpierw pomalowana w tradycyjny sposób, a po wyschnięciu na farbę nałożona została bejca. Kolor ulega wycieniowaniu, co wygląda naprawdę atrakcyjnie. Natomiast jeśli podobają się nam powierzchnie imitujące marmur, wówczas najlepiej zastosować masę szpachlową, która musi być tylko odpowiednio wypolerowana kiedy wyschnie.

Jak ułatwić sobie uzyskiwanie modnego efektu w salonie?

Zastosowanie opisanych powyżej preparatów pozwala na stworzenie w salonie niezwykłej atmosfery, ale nie da się ukryć, że trzeba w to włożyć sporo wysiłku. Żeby jednak zminimalizować go na tyle, na ile jest to możliwe, trzeba przede wszystkim stosować się do zaleceń producenta danego materiału. Ważne jest również równomierne nakładanie tynku, farby czy bejcy. Potem łatwiej ją rozprowadzić, ukształtować, a co najważniejsze – będzie się po prostu dobre prezentować.

Nie da się ukryć, że wykonywana praca może okazać się nieco mozolna. Jednak warto pamiętać o tym, że efekt jaki uzyskamy będzie pięknym elementem naszej przestrzeni i pozostanie z nami na długie lata.

 

 

 

Dodaj komentarz