Komody i stoliki nocne znowy w modzie

W pomieszczeniu zwanym sypialnią przebywamy niemalże jedną trzecią życia. Sen jest potrzebny to tego, żeby nasz organizm mógł zregenerować swoje siły. Zresztą sami możemy przypomnieć sobie bezsenne noce i sami dobrze wiemy, że przez cały następny dzień czujemy się rozbici. Aby zafundować sobie nie najlepsze samopoczucie wystarczy położyć się na niekomfortowym materacu. Stąd duża troska ludzi o to, aby łoża były wystarczająco miękkie. Oczywiście ten mebel nie jest jedynym sprzętem, jaki chętnie widzielibyśmy w naszych sypialniach.

Stoliki nocne przydają się nam w równym stopniu jak wspomniane powyżej łóżko. To na nich zazwyczaj kładzione są niewielkie lampki wyprodukowane z metalu. Mniej albo bardziej przestronne szuflady szafek nocnych stają się miejscem przechowywania rzeczy, których potrzebujemy w nocy, ale nie tylko. Kobiety trzymają w nich pędzle do nakładania makijażu, a faceci te starsze numery czasopism o tematyce komputerowej. Stoliki nocne (tutaj) były używane już przez nasze prababcie, z tym że nazywano je w tamtych latach odmienne niż dzisiaj, również w zależności od regionu. Jeśli przysłuchamy się rozmowie osób w podeszłym wieku, to na pewno usłyszymy słowo nakastlik.

Komody wracają do mody – takim niedługim sloganem należałoby podsumować dzisiejsze zapotrzebowanie na tego typu meble.

Obok tych wykonanych z mało wytrzymałej sklejki dostępne są także komody drewniane. Ich minusem bywa wysoka cena, a niekiedy też nie najlżejsza waga. Jednakże wygląd mebli nie jest przecież bez znaczenia – zwłaszcza w starych domach komoda drewniana bywa mile widziana. Co prawda trudno będzie znaleźć model z systemem cichego domykania szuflad, a i sam wybór może być niekiedy ograniczony, ale czego się nie robi, aby wzbudzić trochę zazdrosne wejrzenia sąsiadów. Autor lozka.net.pl

Na tak dużą popularność komód złożyło się z pewnością sporo czynników. Skoncentrujmy się w tym miejscu na funkcjonalności tego mebla. Niezwykle praktyczne są szuflady, w których możemy magazynować czyste pary podkolanówek albo bieliznę. Komoda drewniana (patrz) przyda się także świeżo upieczonym rodzicom – niewielkie półki doskonale nadają się do przechowywania niemowlęcych ciuszków. Kto jednak preferuje nowoczesne rozwiązania wybierze dla siebie komodę wykonaną ze sklejki, a taki model będzie dodatkowo wyposażony w lampki ledowe. Takie delikatne i energooszczędne światło będzie dla rodzicieli bardzo przydatne szczególnie wtedy, gdy trzeba do dziecka wstawać o północy.

Dodaj komentarz