Inwestowanie pieniędzy w nieruchomości

Jak zainwestować 30 tys złotych? Z taką sumą pieniędzy to pierwsze co przychodzi na myśl jest założenie własnej firmy. Tutaj liczy się dobry pomysł na biznes tak, aby firma jak najszybciej zaczęła przynosić zyski. Złoto to również dobra inwestycja, ale długoterminowa. Można raczej powiedzieć, że jest to sposób na ulokowanie pieniędzy tak, aby nie traciły na wartości i były przydatne w okresie kryzysu czy wojny. Nieruchomości np. ziemia natomiast są w tym momencie najbardziej opłacalną inwestycją. Z 30 tysiącami raczej nie można liczyć na kupno mieszkania, ale jakieś siedlisko ze starym domem drewnianym we wschodniej Polsce jak najbardziej. Prawdopodobnie jednak suma dwukrotnie wyższa, czyli 50000 – 60000 zł byłaby w tym przypadku lepsza by znaleźć taką nieruchomość. Również nieruchomości magazynowe mają najniższe ceny od lat, więc jeśli później uda się znaleźć najemcę to można cieszyć się sporym zyskiem. Oczywiście w praktyce i na papierze wszystko wygląda łatwo, ale w rzeczywistości łatwe to być nie musi.

W tym momencie lokaty są małe opłacalne, bo np. jeszcze kilka lat temu temu dało się znaleźć takie z realnym oprocentowaniem nawet powyżej 5%. Można zainteresować się funduszami opartymi o rynki nieruchomości. Dość często zdarza się tak, że obiecane ileś tam procent na lokacie w rzeczywistości okazuje się być jedynie chwytem reklamowym. Jak zainwestować 30 tys złotych w inny sposób? 30 tysięcy to raczej niewielka suma na coś poważniejszego, ale oczywiście da się dobrze zarobić. Wiele osób radzi mimo wszystko, by takie kwoty trzymać nadal na lokatach. Jeśli dana osoba dużo zarabia to 30 tysięcy nie będzie dla niej dużą kwotą, więc szkoda czasu na rozdrabnianie się. Jeśli ktoś zarabia mniej to taka sumę będzie bał się włożyć w coś innego niż lokaty. Raczej nikomu nie można doradzić, aby wybrał się na giełdę czy Forex ze swoimi pierwszymi oszczędnościami.

Tutaj odpowiedź jest prosta: kup towar jak najtaniej, a sprzedaj go po cenie odpowiednio wyższej. Oceń na czym znasz się najlepiej. Czy potrafisz np. kupić używany samochód i doprowadzić go do stanu by wyglądał o wiele lepiej niż przed kupnem? Jeśli tak to jesteś w stanie pomnożyć swoje 30000 zł, gdy znajdziesz kupca na taki odrestaurowany samochód. To tylko przykład, bo można to przecież odnieść do praktycznie każdej dziedziny. Musisz tylko ocenić co jest Twoją mocną stroną, na czym się znasz oraz co możesz sprzedawać i spróbować podjąć działania w tym kierunku.

Najwcześniejszy moment na to, aby w ogóle zacząć myślenie o inwestowaniu przychodzi z chwilą, gdy będziesz czuć się dobrze z sumą pieniędzy zgromadzoną w Twoim tak zwanym funduszu awaryjnym. A to dlatego, że gdy masz już pieniądze przeznaczone na ponadplanowe wydatki to jest to dobry moment, by zdecydować co robić z kolejnymi oszczędnościami. Czy warto je inwestować, czy może odkładać je na lokatach i trzymać na jakiś konkretny, określony cel? Gdy podejmiesz już decyzję jak zainwestować 30 tys złotych to bierz pod uwagę dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego. Czyli jak to się potocznie mówi, nie wkładaj wszystkich jaj do jednego koszyka.

Dodaj komentarz