Szlifierki do ścian i sufitów, czyli jak przyspieszyć prace remontowe

Szlifierki do ścian i sufitów, czyli jak przyspieszyć prace remontowe

Uzyskanie gładkich ścian wcale nie jest łatwym zadaniem. W trakcie remontu najczęściej okazuje się, że to właśnie prace wykończeniowe, które wpływają na estetykę mieszkania, zajmują najwięcej czasu. W tym uzyskanie idealnie gładkich ścian i sufitów. Jak ułatwić sobie to zadanie i przyspieszyć prace remontowe? Najlepszym rozwiązaniem są szlifierki do ścian https://www.milabud.pl/pl/c/szlifierki/115, które dają optymalny rezultat. Zobacz, jak wygląda szlifowanie ścian i jak się do niego przygotować.

Szlifierki do ścian i sufitów – jak szlifować ściany? 

Szlifowanie ścian możemy wykonać przy pomocy różnych metod, na przykład ręcznie, pacą lub mechanicznie. I już od razu mówimy, że ten ostatni sposób jest najszybszy i najmniej się przy nim zmęczysz. Do szlifowania mechanicznego będzie Ci potrzebna szlifierka do ścian. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku dużych pomieszczeń, gdzie ręczne szlifowanie trwałoby całe wieki. Jak więc wygląda szlifowanie czy pomocy szlifierki do ścian? Szlifierka do gipsu wyposażona jest w specjalną głowicę, na którą nakłada się papier ścierny o odpowiedniej gradacji. 

Szlifowanie ścian zawsze rozpoczyna się od sufitu. Szlifierki do sufitów nie różnią się wiele od szlifierek do ścian. Mogą mieć natomiast dłuższą rączkę, która zapewnia komfortową pracę, bez wchodzenia na drabinę. Bardzo ważny jest natomiast kierunek szlifowania. Jeśli chcesz uniknąć rys i nierówności, to pamiętaj, żeby zawsze szlifować w tym samym kierunku. 

Jakie zalety mają szlifierki do ścian i sufitów?

Remont mieszkania to czasochłonny proces, który i tak zawsze dodatkowo się przeciąga. Jeśli więc masz możliwość korzystania z maszyn, które ułatwią i przyspieszą pracę, to warto po nie sięgnąć. Przykładem są szlifierki do ścian. Użycie szlifierki pozwala na szybkie i sprawne przeprowadzenie prac związanych z gładzeniem ścian. Dzięki temu sprzętowi możemy uzyskać idealnie gładką powierzchnię, dużo szybciej, niż byśmy robili to ręcznie. Co więcej, nowoczesne szlifierki możemy podłączyć do odkurzacza przemysłowego, co pozwoli nam zachować większy porządek, nawet podczas gruntownego remontu. 

Szlifierki do ścian mają także możliwość wymiany głowicy. Dzięki temu możemy bez problemu dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Teraz pozostaje tylko pytanie, jaki sprzęt dokładnie wybrać? 

Szlifierki do ścian – jaki model wybrać? 

Wybór szlifierki do ścian i sufitów musimy uzależnić od potrzeb. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto uwzględnić moc silnika, funkcjonalność oraz opcje dodatkowe, takie jak zasysanie pyłu. Ta ostatnia funkcja pozwoli nam na zachowanie porządku, a w trakcie szlifowania pył nie będzie leciał nam w oczy. Taką funkcję posiada między innymi Groene GWG 7-225 RB szlifierka do ścian i sufitów oraz Szlifierka/ żyrafa Festool Planex LHS 225 EQ-SET z odkurzaczem CTL 36 E AC. Podobną funkcję możemy znaleźć w FLEX GE 5 szlifierka do ścian i sufitów, żyrafa z głowicą obrotową, która zapewnia maksymalny komfort pracy. 

Dodaj komentarz