Pościel bawełniana – w czym tkwi jej przewaga nad innymi modelami?

Przeciętny człowiek spędza w łóżku średnio 1/3 swojego życia. Żeby w czasie snu organizm mógł się zregenerować, warto zatroszczyć się o to, aby wypoczynek upływał w jak najlepszych warunkach. Zagwarantuje je pościel bawełniana. Dlaczego to właśnie ją warto wybrać spośród szeregu innych możliwości?

Największe atuty pościeli z bawełny

Bez odpowiedniej dawki snu człowiek nie może normalnie funkcjonować. Sen jest niezbędny do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Wpływa na pracę mózgu, pamięć i koncentrację. Osoby źle sypiające są rozdrażnione, częściej chorują, mają problemy z nadwagą. Brakuje im motywacji i gorzej wywiązują się ze swoich obowiązków.

Wbrew jednak pozorom człowiek śpiący 12 godzin niekoniecznie musi się wysypiać. Oprócz długości snu ważna jest także jego jakość. Na szczęście, można o nią zadbać. W jaki sposób? Poprzez wybór odpowiedniej pościeli. Niestety współcześnie rynek zalewany jest sztucznymi modelami, które pozostawiają wiele do życzenia. Żeby zapewnić sobie i bliskim komfortowy sen, lepiej sięgnąć po warianty z naturalnych materiałów, takie jak pościel bawełniana. Jakie są jej główne atuty?

Bawełna wykazuje bardzo dobre właściwości termiczne. Kumuluje ciepło, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że zmarzniesz w nocy. Doskonale pochłania wilgoć i pot, a także jest miękka w dotyku. W efekcie zapewnia wysoki komfort snu. Jakie jeszcze zalety ma pościel z bawełny?

  • nie gniecie się,
  • nie odkształca się pod ciężarem ciała,
  • jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Co więcej, pościel z bawełny pozwala skórze oddychać. Nie wywołuje podrażnień, ani reakcji alergicznych. Można ją prać w pralce.

Dobra pościel z bawełny – czyli jaka?

Wbrew pozorom zakup pościeli z bawełny może się okazać nie lada wyzwaniem. Co więc należy zrobić, by dokonać dobrego wyboru? Przede wszystkim dobrze zapoznać się ze składem modelu. Co ważne, w pościeli bawełnianej nie powinno być żadnych domieszek sztucznych materiałów. Choć ich producenci przekonują, że dodatki pozwalają dłużej cieszyć się produktem, jest to marketingowa wymówka. Najczęściej kryje się pod tym chęć ograniczenia kosztów produkcji.

Istotna jest również gramatura pościeli. W przypadku bawełny im jest ona wyższa, tym lepiej. Przekłada się to pozytywnie nie tylko na właściwości termiczne produktu, ale również jego trwałość. 160-170 g/m2 to gramatura, która sprawdzi się i w domowym zaciszu, i w hotelu.

Pościel bawełniana wraca do łask. Doskonale bowiem odprowadza pot, pozwala skórze oddychać i jest miękka w dotyku. Nic więc dziwnego, że sztuczne odpowiedniki nie mogą się z nią równać.

Dodaj komentarz