O czym trzeba pamiętać przed rozpoczęciem budowy domu? Roboty ziemne na terenie budowy

Roboty ziemne, które trzeba przeprowadzić na działce, przed rozpoczęciem budowy domu wielu inwestorom wydają się niezbyt ciekawe. Wykopy, wyrównywanie terenu i oczyszczanie działki nie jest w końcu aż tak satysfakcjonujące, jak kolejne etapy budowy, podczas których widać, jak docelowo będzie wyglądał budynek. Warto jednak pamiętać o tym, że żadna nieruchomość nie powstanie bez odpowiednio przeprowadzonych robót ziemnych. Zobacz jak odpowiednio przygotować działkę pod budowę domu i od jakich prac należy zacząć.

Oczyszczenie i ogrodzenie działki

Przed rozpoczęciem robót ziemnych należy odpowiednio oczyścić działkę. Jeśli jest to konieczne, to należy wykarczować wyższe drzewa i krzewy, na miejscu których ma docelowo stać budynek. Dzięki temu poprawi się widoczność na terenie budowy i operatorzy maszyn budowlanych będą mogli bez problemu manewrować po działce. To także dobry moment na ogrodzenie działki, na której odbywać się będzie budowa domu. Na tym etapie wystarczy tymczasowy płot, którego wysokość powinna wynosić przynajmniej 1,5 m. Jeśli nie jest to możliwe, możesz użyć tablic ostrzegawczych i skorzystać z usług całodobowego nadzoru.

Wytyczenie budynku na działce

Po oczyszczeniu i ogrodzeniu działki przychodzi czas na wytyczenie budynku. Powinien się tym zająć wykwalifikowany geodeta. Należy także zawiesić na płocie tablicę informacyjną, na której znajdą się dane inwestora i kierownika budowy. Po wytyczeniu budynku na działce należy przejść do robót ziemnych. Mowa tu o usuwaniu humusu, czyli żyznej gleby za pomocą koparki. Wykopaną warstwę ziemi można składować na działce w celu wykorzystania jej do stworzenia ogrodu, gdy budowa dobiegnie już końca. Wydobyty humus można też wywieźć w przeznaczone do tego miejsce.

Wykopy

Gdańsk roboty ziemne to również wykopy pod fundamenty. Niegdyś wykonywało się je ręcznie, jednak obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakiekolwiek prace bez ciężkiego sprzętu. Użycie koparek i koparko-ładowarek znacznie przyśpiesza prace na terenie budowy i sprawia, że są one wykonane w precyzyjny sposób.

Do wykonania robót ziemnych warto zatrudnić profesjonalną firmę, która ma doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu prac. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że prace na terenie budowy zostaną przeprowadzone w precyzyjny sposób i sprawnie będzie można przejść do kolejnych etapów realizowania inwestycji. Profesjonalna firma budowlana wykona roboty ziemne w wyznaczonym terminie, w bezpieczny sposób.

Dodaj komentarz