Nowoczesna łyżka z mieszalnikiem do ładowarek i miniładowarek.

Nowoczesna łyżka z mieszalnikiem do ładowarek i miniładowarek.

Obecnie, zdecydowana większość firm budowlanych, dysponuje własnym sprzętem ciężkim w postaci co najmniej minikoparki oraz miniładowarki. Tego typu maszyny, są przydatne w wielu zastosowaniach, a koszt ich zakupu relatywnie niski. Oczywiście chodzi tutaj o firmy, które będą tego typu maszyn potrzebować. Trudno sobie wyobrażać, iż będzie to niezbędna inwestycja dla firmy zajmującej się wykańczaniem wnętrz. Jednakże firmy budowlane realizujące spore ilości prac ziemnych, z maszyn tego typu z całą pewnością skorzystają. Szczególnie jeśli dodatkowo wyposażą na przykład miniładowarkę w łyżkę z mieszalnikiem do betonu. Warto podkreślić, iż wspomniana łyżka z mieszalnikiem, będzie zapewniać stosunkowo sporo korzyści dla całej firmy, jak i dla poszczególnych pracowników.

Dla jakich firm łyżka z mieszalnikiem będzie korzystnym rozwiązaniem?

Warto sobie tutaj wyszczególnić sytuacje, w których łyżka z mieszalnikiem do ładowarki czy też miniładowarki, będzie przydatna w firmie budowlanej. Chodzi tutaj o specyfikę poszczególnych realizacji prac budowlanych. Nie w każdym przypadku takie rozwiązania są przydatne. Łyżka z mieszalnikiem będzie przydatna przede wszystkim w tych firmach, gdzie regularnie na placu budowy, występuje zapotrzebowanie na beton. W przypadku sporadycznego zapotrzebowania, można korzystać z usług betoniarni, co jednak niesie za sobą pewne niedogodności. Posiadając zaś własną łyżkę z mieszalnikiem, będzie można samodzielnie przygotowywać beton, zawsze wtedy, kiedy tylko będzie takie zapotrzebowanie. Tak więc łyżka z mieszalnikiem przyda się przede wszystkim w firmach zajmujących się realizacją następujących prac:

 • Budowa ogrodzeń – beton potrzebny do montażu każdego słupka.
 • Prace brukarskie, szczególnie przy brukowaniu chodników wzdłuż dróg – rozległy teren budowy, gdzie beton potrzebny jest na każdym etapie – do osadzania obrzeży, czy też jako podsypka pod kostkę brukową.
 • Budowa torowisk
 • Budowa nowych linii wodociągowych i kanalizacyjnych – mniejsze zapotrzebowanie na beton, niemniej jednak wiele elementów w nowych technologiach, wymaga osadzania Ne betonie.
 • Budowy budynków i innych obiektów na nieuzbrojonych działkach – beton będzie potrzebny, a z racji braku uzbrojenia nie ma prądu do napędzenia betoniarki.

Możemy więc powiedzieć, iż łyżka z mieszalnikiem do posiadanej ładowarki czy też miniładowarki, będzie rozwiązaniem bardzo korzystnym w wielu przypadkach firm budowlanych.

Zalety posiadania własnej łyżki z mieszalnikiem.

Posiadanie łyżki z mieszalnikiem, niesie za sobą także konkretne korzyści, poza samą możliwością przygotowywania betonu, bezpośrednio na placu budowy. Warto sobie o nich nieco więcej opowiedzieć, gdyż pozwoli to jeszcze bardziej przekonać się do sensowności tego typu inwestycji. Największymi więc zaletami posiadania łyżki z mieszalnikiem będą następujące kwestie:

 • Przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy, bez konieczności posiadania dostępu do prądu elektrycznego.
 • Możliwość przygotowania betonu dokładnie w takiej ilości, na jaką będzie zapotrzebowanie.
 • Beton mona przygotować w dowolnej, zależnej od zapotrzebowania konsystencji.
 • Łyżka z mieszalnikiem poradzi sobie nawet w przygotowaniem betonu z drobnym żwirem.
 • Ułatwienie dystrybucji betonu na rozległych placach budów. Podczas mieszania betonu, ładowarka może się przemieszczać, aby dostarczyć beton we wskazane miejsce.
 • Łatwe utrzymanie łyżki w czystości.
 • Możliwość eksploatowania łyżki z mieszalnikiem jako tradycyjnej łyżki do załadunku sypkich materiałów budowlanych.
 • Mieszalnik wewnętrzny zabezpieczony specjalną kratownicą, dzięki czemu do wnętrza nie dostaną się żadne większe kamienie, które mogłyby mieszalnik uszkodzić.

Trzeba więc przyznać, iż mieszalnik do betonu to rozwiązanie wyjątkowo korzystne, zapewniające podniesienie komfortu pracy oraz jej wydajności. W wielu zaś przypadkach, może się okazać wręcz niezastąpiony. Prowadząc więc firmę, w której posiadamy ładowarkę, i widzimy duże zapotrzebowanie na beton, warto rozważyć dodatkową inwestycję, która do najkosztowniejszych nie należy. Zapewni nam zaś sporo korzystnego wpływu na działalność firmy.

Dodaj komentarz