Najpopularniejsze diety odchudzające

Istnieją dziesiątki diet odchudzających, ale nie wszystkie z nich cieszą się dużą popularnością. W tym artykule postaraliśmy się wyróżnić te, które w ostatnim czasie wysuwają się na pierwszy plan. Zapraszamy!

O czym należy pamiętać, wybierając idealną dietę?

Można wyróżnić diety mniej i bardziej łagodne. Diety, które przynoszą szybsze i lepsze rezultaty mogą być jednak zbyt ekstremalne dla organizmu, który dotychczas nie miał żadnego doświadczenia z odchudzaniem i który przyzwyczajony jest do dużej ilości niezdrowego jedzenia, w nieregularnych porach. Dlatego też musimy wziąć pod uwagę swoje doświadczenie z dietami i, jeśli jest ono zerowe lub niewielkie, dobrym pomysłem może być rozpoczęcie przygody z dietami od tych prostszych i mniej wymagających.

Ważna kwestia podczas dobierania diety to także finanse. Specjalne produkty, których wymagają niektóre diety potrafią być drogie i ciężko dostępne, w związku z czym nie każdego będzie na dany rodzaj diety stać. Co więcej, wiele odchudzających posiłków wymaga poświęcenia sporej ilości czasu na samodzielne ich przygotowanie. W związku z tym musimy zawsze sprawdzać, jak bardzo kosztowna i czasochłonna jest dieta, zanim się na nią zdecydujemy, aby potem nie musieć nagle jej przerywać po kilku dniach.

Do diety warto także dobrać skuteczne suplementy na odchudzanie, dzięki czemu cały proces przebiegnie szybciej i łatwiej. Wszystkie najpopularniejsze tabletki na odchudzanie zostały rzetelnie opisane na portalu https://dietetyk.edu.pl/. Istnieją suplementy na odchudzanie, które powinno się stosować tylko przy określonym rodzaju diety (na przykład diecie ketogenicznej), ale też takie o bardziej ogólnym zastosowaniu.

Dieta South Beach

Dieta South Beach składa się z trzech części, z czego dwie pierwsze stosuje się przez pewien okres, a ostatnią już przez cały czas. Stosunkowo krótka, pierwsza faza zakłada skupienie się na warzywach, a także produktach z wysoką zawartością białka. Po ukończeniu pierwszej fazy zamieniamy te produkty na przede wszystkim owoce, ważne są także produkty zbożowe. W trzeciej fazie pojawia się już większa dowolność i nie trzeba tak mocno się ograniczać. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to niski indeks glikemiczny spożywanych produktów.

Dieta ketogeniczna

Celem diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy, w którym znacznie szybciej spalana jest tkanka tłuszczowa. Nie należy ona do najłatwiejszych diet i nie każdemu udaje się w stan ketozy wejść. Wymaga to znacznego ograniczenia przyjmowanych węglowodanów i zastąpienie ich tłuszczem.

Produkty zalecane przy diecie ketogenicznej to między innymi:

  • ryby i owoce morza
  • nabiał
  • podroby
  • orzechy i nasiona.

Dodaj komentarz