Jaki materac wybrać?

Obrus a cerata – wady i zalety obu rodzajów nakrycia stołu

Przy tempie życia, jakie prowadzimy, stresie, jaki generują codzienne zadania i nielicznych godzinach odpoczynku, jakie mamy, wybór dobrego materaca jest niezbędny, aby sen stał się przyjemny, a nie był strasznym koszmarem. A faktem jest, że problemy ze snem, które ma wiele osób, sprawiają, że ich codzienne życie staje się piekłem.

Jaki materac wybrać?

Materacy jest tyle, ile jest potrzeb. Do najczęściej spotykanych należą:

Materace sprężynowe

Obecnie uważa się, że materace sprężynowe są przestarzałe i stare, że nie spełniają cech, które powinien posiadać dobry materac. Nic bardziej mylnego. Do najlepszych materacy należą materace sprężynowe. Jest to dobry materac, na którym można odpocząć.

Materace te zbudowane są ze sprężyn, które nadają stabilność łóżku i twardość, którą czuć, gdy się usiądzie. Ponadto materace sprężynowe składają się nie tylko ze sprężyn, ale posiadają szereg materiałów, które dopasowują się do ciała i sprawiają, że czujemy się komfortowo, a odpoczynek jest większy. Dodatkowo materace te są bardzo ciepłe. Są to modele zapewniające duży komfort, w których sprężyny są zaprojektowane i rozmieszczone w różnych miejscach, aby osiągnąć wysoką jakość.

Wśród różnych technologii w odniesieniu do sprężyn można wyróżnić różne ich rodzaje. Istnieją sprężyny bioniczne. Sprężyny te mają kształt klepsydry i są jednymi z najbardziej wytrzymałych sprężyn dostępnych na rynku. Zapewniają one lekki nacisk w środku materaca, dzięki czemu jest on bardziej komfortowy.

Są one bardzo odporne na nacisk, jaki można na nie wywrzeć. Z drugiej strony są tzw. sprężyny kieszeniowe. Doskonale dopasowują się do potrzeb każdego ciała i są ergonomiczne. I wreszcie są sprężyny wielostożkowe. Sprężyny te połączone są stalowym splotem spiralnym i są bardzo dobrze wentylowane.

Materace lateksowe

Materace te wykonane są z naturalnej i ekologicznej pianki, doskonale dopasowują się do ciała i są bardzo elastyczne. Ich kontakt z ciałem zapewnia niezrównany komfort. Lateks jest materiałem elastycznym, który doskonale wentyluje, dlatego jest idealnym rozwiązaniem, jeśli wybieramy materac z włókien naturalnych i chcemy, aby był bardzo wygodny. Są one ergonomiczne i pozwalają na wyprostowanie kręgosłupa i jego pełny odpoczynek.

Kolejną cechą, która czyni materace lateksowe idealnymi jest to, że są to materace izolacyjne. Oznacza to, że zapewniają niezależność w przypadku wspólnego łóżka. Dzięki materacowi lateksowemu nie zauważysz, że osoba, która z Tobą śpi, porusza się, dzieje się tak dlatego, że materac jest tak twardy, że izoluje każdego z osobna, dzięki czemu odpoczynek jest lepszy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz