Jak zbudować mur gabionowy?

Ściana gabionu wykonana jest z rodzaju drucianej klatki, która może mieć różną wielkość i zazwyczaj wypełniona jest suchymi, odzyskanymi kamieniami. Ściana gabionu może mieć kilka funkcji: ozdobić ścianę, służyć jako ogrodzenie, niska ściana, mur oporowy itp. Jego szybki i łatwy montaż nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności budowlanych. Jest to również bardzo estetyczne rozwiązanie do wyznaczania przestrzeni w ogrodzie.

Przygotowanie podłoża.

Wykonanie ściany gabionowej jest bardzo proste, tym bardziej, że ten rodzaj konstrukcji niekoniecznie wymaga fundamentów jak inne ściany. Wymaga to jednak dobrego przygotowania terenu. Musisz ją najpierw wyrównać płacąc za nią. Następnie pokryjcie ziemię folią geotekstylną, która zapobiegnie wnikaniu chwastów w ścianę. Na warstwę piasku i żwiru należy nałożyć warstwę piasku i żwiru, a następnie rozprowadzić ją za pomocą grabiarki przed zagęszczeniem. Sprawdź na końcu, czy twoja podłoga jest prosta z poziomicą.

Instalacja gabionu.

Gabion jest rodzajem drucianej klatki, którą następnie wypełnia się, zwykle kamieniami, aby uformować mur, niski mur, ogrodzenie, ubrać fasadę, skrzynkę okienną, itp. Gabion może być kilku typów: klasyczny lub skręcony. Jest on rozłożony na kilka paneli na rynku. Aby utworzyć klatkę, panele te są po prostu montowane za pomocą drutu, zszywek lub specjalnych spiral. Następnie można układać panele w dowolny sposób, na przykład nakładając je lub przesuwając.
Konieczne jest wybranie materiału, który wypełni gabion przed jego zakupem. W rzeczywistości to właśnie materiał będzie określał wielkość oczek sieci. W przeciwnym razie, gabion istnieje w różnych wymiarach, aby dostosować się do długości, wysokości i szerokości ściany, którą chcesz zbudować. Generalnie wymiary dostępnych na rynku klatek metalowych wahają się od 60 do 240 cm wysokości, od 20 do 50 cm szerokości i od 20 do 200 cm długości.
Przed ustawieniem gabionów należy pamiętać o założeniu rękawic, aby uniknąć urazów spowodowanych przez żelazną siatkę. Najpierw zainstaluj płasko dno koszyka na dobrze przygotowanej podłodze. Następnie należy wznieść ściany, zabezpieczając je systemami mocującymi dostarczonymi z gabionem. Zbrojenia, zwane “usztywnieniami”, umieszczone w środku paneli, sprawiają, że cała konstrukcja jest solidna.

Napełnianie gabionu.

Gdy podstawa gabionu zostanie zainstalowana na ziemi, a jego struktura jest dobrze zestalona, można go wypełnić wybranym materiałem. Oryginalność gabionu polega na tym, że można go łączyć ze wszystkimi rodzajami materiałów i dać wolną rękę wyobraźni. Gabion można wypełnić pięknymi odzyskanymi kamieniami różnej wielkości i koloru, ładnymi kamykami, małymi drewnianymi kłodami, jak na przykład materiały pozyskane z natury, o ile nie ulegną one zniszczeniu.
Dla uzyskania maksymalnej estetyki tynkowania, w miarę zapełniania się klatki, należy pamiętać o umieszczeniu kamieni lub innych materiałów na widocznej stronie gabionu. Po całkowitym wypełnieniu gabionu należy złożyć górny panel i przymocować go do pozostałych części. Jeśli ściana gabionu ma być wysoka, należy nałożyć na siebie kilka klatek i bezpiecznie zamocować je specjalnymi zszywkami.

Dodaj komentarz