Jak prawidłowo i czym nawozić ogórki?

Czy nadal masz wątpliwości, czy warto nawozić ogórki, aby uzyskać dobre zbiory? Porzuć wszelkie wątpliwości. Każde warzywo dla dobrego owocowania powinno być zaopatrzone w pełne odżywianie. Pusta gleba nie zapewni roślinie niezbędnego kompleksu niezbędnych pierwiastków śladowych. Regularne, ale nie nadmierne nawozy w glebie gwarantują obfite zbiory. Dalej pięć podstawowych metod nawożenia tej rośliny.

Nawozy mineralne
Półki sklepów dla ogrodników muszą być pełne asortymentu szerokiej gamy nawozów mineralnych do warzyw. Ale nadal eksperci zalecają kupowanie złożonych produktów, które są łatwo rozpuszczalne w glebie. Ułatwi to sam proces, a roślina szybko wchłonie niezbędne pierwiastki śladowe. Nawożenie mineralnym dressingiem możliwe jest już dziesiątego dnia po posadzeniu sadzonek ogórka. Wystarczy wziąć tylko 1 łyżkę na wiadro wody. Wraz z pojawieniem się kwiatów możesz stopniowo zwiększać dawkę do 1,5 łyżki.

Popiół
Jeśli nie chcesz używać nawozów pochodzenia chemicznego, wypróbuj metodę naszych przodków. W końcu od stuleci używano popiołu do nawożenia rządków ogórkowych. Zawiera kompleks użytecznych składników nie tylko do ogórków, lecz także do innych roślin warzywnych i ogrodowych. Nie trzeba posypywać roślinę suchym popiołem. Przygotuj roztwór popiołu (1 szklanka na 1 litr wody). Dobrze wymieszaj i podlewaj. Niektóre odmiany ogórków zalecają spryskiwać bardziej stężonym roztworem.

Dziewanna
Obornik od dawna był używany w gospodarstwie do nawożenia ogrodu. To znacznie zwiększyło wydajność. Zrób unikalny nawóz do swoich ogórków zgodnie z następującą recepturą: świeży nawóz i wodę miesza się w stosunku 1 do 3. Następnie roztwór powinien brodzić przez około dziesięć dni. Ostatecznie 1 litr obornika miesza się z jednym wiadrem wody.

Płynny kompost
Jeśli nie jesteś fanem „chemii” i nie masz wystarczającej ilości popiołu i obornika, wypróbuj metodę całkowicie budżetową. Weź dół kompostowy lub beczkę. Faktem jest, że pod nogami masz prawdopodobnie wiele użytecznych surowców do takiego nawozu. To świeża trawa, łodygi, zgniłe jabłka i gruszki itp. Wszystko to można włożyć do beczki i pozostawić brodzić przez dziesięć dni. Jeśli nie jesteś mentalnie przygotowany do przebywania w pobliżu beczki o ostrym, nieprzyjemnym zapachu, dodaj niewielką ilość waleriany do „surowców” i przykryj pokrywką.

Drożdże
Zwykłe suche drożdże, których gospodynie domowe używają w piekarniach, są idealne do karmienia ogórków. Aby przygotować nawóz, rozcieńczyć 10 g / 10 l wody. Możesz podlewać ogórki po dwóch godzinach z dodatkiem 2 łyżek cukru.

Dzięki zdobyciu doświadczenia z pewnością znajdziesz dla siebie najwygodniejszy sposób karmienia ogórków.

Dodaj komentarz