Idealna koszula ślubna – jaki wybrać fason w nadchodzącym roku?

Ślub to ważny i przełomowy moment w życiu każdej pary. To właśnie wtedy zakochani składają przysięgę przed Bogiem i najbliższymi, z którymi pragną wspólnie celebrować rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Zanim jednak nadejdzie ten wyjątkowy dzień, trzeba włożyć sporo pracy w jego przygotowanie. Obejmują one nie tylko organizację całej imprezy, ale także wybór stroju młodej pary. Koszula ślubna Pana Młodego powinna podkreślać wyjątkowość tego dnia, podobnie jak cały jego strój. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze koszuli? I jakie fasony w nadchodzącym roku sprawdzą się najlepiej? Sprawdzamy!

Jakie cechy powinna spełniać koszula ślubna Pana Młodego?

Koszula ślubna Pana Młodego powinna mu zagwarantować idealny wygląd, jak i również swobodę ruchu. Ze względu na konieczność uczestniczenia w tym ważnym dniu w wielu różnych zabawach, tańcach i innych wymyślnych wydarzeniach jego strój powinien dotrzymywać mu kroku przy każdej okoliczności. I to właśnie nie cały garnitur, a jego spodnie i dobrana koszula będą grać tu pierwsze skrzypce.

Wbrew pozorom pierwsza lepsza biała koszula nie zawsze sprawdzi się najlepiej. Przy jej wyborze powinieneś kierować się wspomnianą wygodą, która zagwarantuje Ci wygodę ruchów, a przy tym nigdzie nie będzie Cię uwierała. Równie ważną kwestią jest podążanie za modą lub indywidualnym stylem. Co więcej, koszula ślubna Pana Młodego powinna być możliwie jak najbardziej dopasowana do sukni ślubnej Panny Młodej. Nie chodzi tu jednak o wybór tego samego koloru, a raczej swego rodzaju dopełnienie. Ostatecznie stroje obojga mają się uzupełniać.

Jakie fasony sprawdzą się najlepiej w nadchodzącym roku 2023?

Wybór odpowiedniego rozmiaru i koloru koszuli to zupełnie inna kwestia niż np. wybranie jej kroju. W tej kwestii nie warto ślepo podążać za modą, a raczej warto jedynie się nią sugerować i stawiać w pierwszej kolejności na wygodę. Idealna koszula ślubna Pana Młodego powinna podkreślać jego sylwetkę, maskując pewne niedociągnięcia w jego ciele i uwidaczniając jego atuty.

Najczęściej wybieranym fasonem, który spełnia te cechy, są koszule smokingowe, a zaraz po nich regular fit, slim fit oraz custom fit. Różnią się one pomiędzy sobą dopasowaniem do sylwetki Pana Młodego. Slim fit sprawdzi się np. najlepiej dla szczupłych i dobrze zbudowanych panów, z kolei regular dla mężczyzn o regularnej budowie ciała z ewentualnym brzuszkiem. Natomiast custom fit to teoretycznie najbardziej uniwersalny krój, który jednak nie każdemu będzie pasował.

Wybraną koszulę dobrze jest dodatkowo wzbogacić o spinki do mankietów, które podkreślą elegancję stroju. Jeżeli natomiast chodzi o wybór muchy lub krawatu to jest to kwestia dość mocno indywidualna.

Dodaj komentarz