Domowe urządzenie do robienia popcornu – dlaczego warto je mieć?

Domowe urządzenie do robienia popcornu – dlaczego warto je mieć?

Trudno jest sobie wyobrazić wieczór spędzony na oglądaniu ulubionych filmów lub seriali bez smacznych przekąsek. Nasz wybór najczęściej trafia na słone paluszki, chipsy, albo popcorn. Popcorn uwielbiają niemal wszyscy i nic w tym dziwnego, skoro możemy przyrządzić go samodzielnie. Do tego możemy wykorzystać specjalne urządzenie albo posłużyć się nieco bardziej wymagającymi alternatywami.

Domowy popcorn przygotowany w garnku

Przygotowanie popcornu w domu nie powinno zatem ograniczać się do kupienia torebki z ziarnami kukurydzy i wsadzenia jej do mikrofalówki. Takie przygotowanie w domu popcornu być może i jest szybkie, jednak w tego typu gotowych produktach pełno jest też innych składników, które niekoniecznie są dla nas i naszych najbliższych zdrowe. Warto zatem włożyć odrobinę więcej wysiłku i przygotować popcorn naprawdę samodzielnie, a nie wspomagać się gotowymi półproduktami przeznaczonymi do ogrzewania. Nie ulega wątpliwości fakt, że samodzielnie przygotowane przekąski są znacznie bardziej zdrowe niż kupienie ich gotowych wersji. Przygotowując popcorn w domu mamy dużo większą kontrolę nad tym, w jaki sposób i w jakich warunkach przygotowujemy taki ulubiony smakołyk do wieczornego seansu.

W pełni domowy popcorn możemy przygotować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przygotowanie garnka z rozgrzanym do wysokiej temperatury tłuszczem, do którego wrzucamy ziarna kukurydzy. Kiedy nasz popcorn zacznie w takim garnku strzelać, należy zmniejszyć ogień pod garnkiem i przykryć całość przykrywką. Od tego momentu czekamy aż nasz garnek zapełni się pysznienie pachnącym popcornem. Decydując się na taki sposób przygotowania własnej, kinowej przekąski, należy uważać na rozgrzany olej, którym łatwo można się poparzyć. Decydując się na ten sposób przygotowania popcornu, musimy jednak liczyć się z tym, że nasza przekąska może być dość kaloryczna – za co winę ponosi duża ilość niezdrowego tłuszczu. Z tego powodu takie przyrządzenie popcornu nie znajduje wielu zwolenników.

Domowe urządzenie do robienia popcornu jako zdrowsza alternatywa

Domowe urządzenie do robienia popcornu stanowi znacznie zdrowszą i lepszą alternatywę. Wbrew pozorom maszyna do robienia popcornu w domu wcale nie jest taka droga. Jeśli więc nie wyobrażamy sobie wieczoru przed telewizorem bez miski ciepłego i smakowicie pachnącego popcornu, to warto kupić taką maszynę. Pozwala ona na przygotowanie ulubionej przekąski w banalnie prosty sposób, który nie wymaga od nas skupienia uwagi. Wystarczy, że do włączonego urządzenia do robienia popcornu wsypiemy kukurydzę i podstawimy miskę. Już po kilku minutach będziemy mogli cieszyć się domowym popcornem, który będzie idealnie przygotowany i smaczny.

Dodaj komentarz