Dobry catering dietetyczny, czyli jaki?

Dobry catering dietetyczny, czyli jaki?

Dieta pudełkowa cieszy się coraz większą popularnością, w związku z czym pojawia się coraz więcej firm, które ją oferują. Aktualnie cateringi dietetyczne dostępne są już nie tylko w kilku wielkich miastach, ale też w wielu mniejszych miejscowościach. Mnogość wyboru z jednej strony jest dobra, a z drugiej utrudnia podjęcie właściwej decyzji. Można się w związku z tym zastanawiać: czym powinien wyróżniać się dobry catering dietetyczny? Jakie cechy będą przesądzały o tym, że warto z niego skorzystać?

Wysoka jakość składników i duża różnorodność

Dania w diecie pudełkowej powinny być przede wszystkim przygotowane ze świeżych, wysokiej jakości składników, przez profesjonalnych, wykwalifikowanych kucharzy. Dobrym rozwiązaniem jest catering Szczecin – FitApetit, który oferuje świetny smak potraw i restauracyjną jakość, w przystępnej cenie. Menu jest układane z głową, tak aby dostarczało klientom odpowiednią ilość niezbędnych mikro i makro elementów.

Niektóre osoby żyją w przekonaniu, że dietetyczne czy zdrowe posiłki nie mogą być smaczne, ale jest to oczywiście nieprawdą. Dobra dieta pudełkowa będzie różnorodna i kreatywna, dzięki czemu jeść kolejne posiłki będziemy z przyjemnością, a ich niewielka powtarzalność sprawi, że nie będą się szybko nudzić.

Wśród dań często spotykanych w dietach pudełkowych można znaleźć między innymi sałatki, zupy, makarony i nie tylko. Ich przygotowanie jest bardzo proste, ponieważ wymaga tylko podgrzania gotowej potrawy (lub nawet nie ma takiej potrzeby, w zależności od rodzaju posiłku). Nie bez powodu dieta ta nazywana jest pudełkową – poszczególne dania są dostarczane w osobnych pojemnikach, co ułatwia ich transport.

Szerokie możliwości wyboru

Tak, jak każdy może mieć inny gust w zakresie ubrań czy muzyki, tak w przypadku preferencji żywieniowych występuje duża różnorodność. Zdają sobie z tego sprawę firmy cateringowe, w związku z czym udostępniają szerokie możliwości wyboru dla swoich klientów. Chodzi tu między innymi o wybór rodzaju diety (przykładowo, może to być zwykła dieta odchudzająca, ale też dieta niskowęglowodanowa czy ketogeniczna), a także jej kaloryczności, ilości posiłków dziennie i częstotliwości ich dostarczania.

Bardzo ważna jest też możliwość wyboru posiłków z rozbudowanej listy i podejrzenia proponowanego menu z wyprzedzeniem. Dzięki temu ma się większą kontrolę nad spożywanymi posiłkami i można wykluczyć sytuację, w której otrzymujemy pewnego dnia posiłek, którego kategorycznie nie zjemy, jakkolwiek dobrze by nie był przygotowany, ponieważ zawiera nielubiany przez nas składnik.

Dodaj komentarz