Czy dietą pudełkową można się najeść?

Dieta pudełkowa z roku na rok przybiera w Polsce na popularności. Wynika to z jej coraz większej dostępności, ale też z faktu, że wielu z nas jest wiecznie zabieganych i zapracowanych, co wyklucza samodzielne przygotowanie zdrowych, dietetycznych posiłków. Dieta pudełkowa jest świetną alternatywą dla fast-foodów, które są nie tylko kaloryczne, ale też po prostu niezdrowe. Pojawia się jednak jedno kluczowe pytanie, które niemal zawsze zadają sobie osoby zainteresowane tego typu dietą: czy cateringiem dietetycznym można się najeść?

Częstotliwość posiłków jest kluczowa

Trzeba podkreślić, że dieta pudełkowa występuje w różnych formach. Można zamówić 3 posiłki dziennie, ale też 5 posiłków (trzy podstawowe posiłki plus drugie śniadanie i podwieczorek) lub sam obiad. Co oczywiste, nie ważne, jak sycący by ten posiłek nie był, samym obiadem się nie najemy na cały dzień. Jeśli więc nie chcemy nic gotować ani przygotowywać samodzielnie, warto rozważyć zamawianie 3 gotowych posiłków dziennie, a najlepiej 5.

Przy tej drugiej opcji możemy mieć pewność, że nie będziemy czuli chęci podjadania pomiędzy “dużymi” posiłkami, ponieważ dodatkowo zyskamy dwie niewielkie, ale sycące, a przy tym zdrowe i niskokaloryczne przekąski (na przykład shake’a czy kawałek ciasta).

Cateringi dietetyczne dbają o zapewnienie użytkownikom sporej różnorodności dań. Popularnymi dietetycznymi potrawami są wszelkiego rodzaju zupy i sałatki, ale jest także wiele innych zdrowych, niskokalorycznych dań, które bez wątpienia pojawią się w pewnym momencie w jadłospisie.

Dobry catering dietetyczny będzie sycący

Jeśli opracowaniem danego cateringu dietetycznego zajmują się wykwalifikowani specjaliści, to poradzą sobie oni z takim zaplanowaniem diety, aby posiłki miały odpowiednią kaloryczność, a przy tym były smaczne i odpowiednio sycące. Jest bowiem wiele zdrowych, niskokalorycznych produktów, którymi można bez problemu się najeść.

Dobrym wyborem będzie catering Szczecin – FitApetit, który, dzięki wysokiej jakości składnikom i doświadczonym kucharzom, jest w stanie zapewnić świetny smak dostarczanych posiłków. Jednocześnie są to porcje, którymi można się spokojnie najeść. Poza doborem rodzaju diety (na przykład diety bezglutenowej lub wegańskiej), można także dostosować dzienną kaloryczność posiłków do swoich potrzeb.

Co oczywiste, żeby nie czuć się w ciągu dnia głodnym, pracownik fizyczny może wymagać większej ilości kalorii niż pracownik biurowy, który przez większość dnia nie rusza się z fotela. Kaloryczność można dostosować począwszy od 1000 kalorii dziennie do aż 4000 kalorii dziennie, więc każdy powinien znaleźć opcję dla siebie.

Dodaj komentarz