Ćwiczenia w domu – jak zbudować własną siłownię?

Ćwiczenia w domu – jak zbudować własną siłownię?

Chcesz schudnąć ale nie masz czasu, by wybrać się na siłownię? Nic nie stoi na przeszkodzie, by prostą siłownie przygotować we własnym domu. Będziesz mógł ćwiczyć wtedy, gdy tego zechcesz, zero uciążliwych wypadów na miasto, pełna intymność. Jak się do tego zabrać? Co zrobić, by szybko schudnąć bez wychodzenia z domu?

Co będzie potrzebne, by stworzyć siłownie w domu?

Najważniejsze jest miejsce, jeśli mieszkasz w niewielkim mieszkaniu to może okazać się, że bez zburzenia obecnego ładu w mieszkaniu ciężko będzie ustawić tam choćby podstawowe urządzenia do pracy nad własną sylwetką w domu. Nawet sztangielki czy niewielki gryf zajmują sporo miejsca. Oczywiście można to wszystko chować i w razie potrzeby wyciągać. Nie jest to jednak zbyt komfortowe.

Najlepiej ćwiczy się w momencie, gdy cały sprzęt mamy na przysłowiowym widoku – wchodzimy do pomieszczenia przeznaczonego na siłownie i zaczynamy ćwiczenia. Jeśli mieszkasz w domu i możesz poświęcić choćby niewielkie pomieszczenie, które wykorzystywać będziesz wyłącznie do ćwiczeń, to bez trudu i stosunkowo niewielkim budżetem możesz przygotować niewielką, domową siłownię, w której bez trudu pozbędziesz się nadwagi lub popracujesz nad swoją muskulaturą.

Mając własny kąt na domową siłownie warto zastanowić się nad sprzętem, który będziemy wykorzystywać podczas naszych ćwiczeń. Tutaj ważne jest, by wiedzieć czego tak naprawdę oczekujemy po naszej siłowni. Czy naszym priorytetem jest odchudzanie, czy raczej budowanie mięśni. W zależności od naszego celu urządzimy siłownie, która będzie spełniała nasze oczekiwania.

Nowy czy używany sprzęt?

Nie da się ukryć, że nowy sprzęt do ćwiczeń często jest bardzo drogi. Wiele osób, które zakłada własną siłownie ma więc spory dylemat – kupować markowy i pewny sprzęt czy słabej jakości chińskie akcesoria, które bardzo często mają niewielką trwałość.

Jeśli należysz do grupy osób, które nie dysponują gigantycznym budżetem to koniecznie zainteresuj się sprzętem używanym. Można go często kupić 50-70% taniej. Otrzymujemy sprzęt dobrej jakości i w całkiem dobrym stanie. Z jednej strony każdy chciałby mieć nowe urządzenia do ćwiczeń – z drugiej, wybierając się na siłownie czy do fitness klubu również ćwiczymy na sprzęcie, który ktoś przed nami używał. Czy w jakiś sposób go to dyskredytuje? Absolutnie nie.

Dokładnie w taki sam sposób musimy potraktować używki kupione na rynku wtórnym. Wydaje się, że lepsze będą markowe, używane urządzenia od nowych z najniższych półki. Oczywiście ostateczne decyzja należy do Ciebie ale warto brać pod uwagę różne opcje.

Jeśli nie masz żadnych ograniczeń finansowych to warto wybrać nowy sprzęt. Na początek wystarczy mały gryf z obciążeniem, hantle lub w przypadku, gdy chcesz schudnąć rower stacjonarny czo orbitrek. Dmuchane piłki czy różnego rodzaju gumy również znajdą zastosowanie w naszej domowej siłowni. Koniecznie kup jakąś ławeczkę, która sprawi, że będziesz mógł wykonywać bardziej zaawansowane ćwiczenia.

Jak zacząć odchudzanie w naszej domowej siłowni?

Jeśli udało nam się wyposażyć naszą siłownię w odpowiednie urządzenia i chcemy szybko schudnąć to mamy dwie drogi. Jedną jest praca na siłowni i odpowiednia dieta. Drugą wspomaganie się suplementami i tabletkami na odchudzani, które mogą przyspieszyć nasze efekty. Jeśli interesujesz się farmakologią to sprawdź najlepsze propozycje leków na odchudzanie na portalu https://dopilar.pl – wydaje się, że znajdziesz tam to, czego szukasz.

Zdecydowanie najlepiej łączyć intensywne ćwiczenia na siłowni, dietę i suplementy – przynosi to najlepsze rezultaty w bardzo krótkim czasie. Takie połączenie bardzo często zapewnia chudnięcie w granicach 2 kg na tydzień. Jak łatwo policzyć miesięcznie możemy pozbyć się 8kg nadwag. Uwierz mi, że taka różnica jest widoczna gołym okiem! A mówimy tylko o miesiącu!

Pamiętajmy, że odchudzanie to proces, który można jedynie odrobinę przyspieszyć w przypadku korzystania z suplementów, które poprawiają nasz metabolizm, zwiększają wytrzymałość i zmniejszają apetyt.

Oczywiście do perfekcyjnego wyglądu możemy dojść również naturalnie, bez wykorzystania suplementów. Efekt być może będzie odrobinę wolniejszy ale zadowolenie z takiego samodzielnego sukcesu będzie o wiele większe. Co ważne wyeliminujemy możliwość wystąpienia efektu jojo, który zawsze jest groźny. Pojawia się on szczególnie często, gdy chudniemy zbyt szybko. Sposób na eliminację tego efektu jest niezwykle prosty – naturalne, zdrowe ćwiczenia i dieta pozbawiona nadmiaru tłuszczu i cukru. To wszystko sprawi, że na efekty nie będzie trzeba długo czekać!

Dodaj komentarz