Automat z przekąskami – czy warto stawiać w miejscu pracy

Automat z przekąskami – czy warto stawiać w miejscu pracy

Chyba każdy widział, a nawet korzystał przynajmniej raz w życiu z automatu z przekąskami. To świetna rozwiązanie dla osób, które nie zdążyły przygotować w domu posiłku lub mają ochotę zjeść coś na szybko. Mało jest biurowców, w których nie znajdziemy takiego sprzętu. Uczelnie, szkoły, biura pracy, a nawet szpitale czy urzędy publiczne – wszędzie tam można spotkać automaty z przekąskami i gotowymi daniami, które pozwalają na szybko się posilić. Pytanie jest jedno – czy to dobrze?

Automat w pracy, czyli poprawa wydajności

Właściciele posiadający mniejsze firmy zastanawiają się często, czy warto postawić w miejscu pracy automat z przekąskami. To z pewnością dobry pomysł dla pracowników przedsiębiorstwa. Jak wiadomo nie można być bardzo produktywnym przez cały czas pracy, szczególnie gdy dosięgnie uczucue głodu. Energia spada, a ochota na jakąś szybką przekąskę rośnie. Nie we wszystkich biurowcach znaleźć można kiosk, sklep spożywczy czy bufet. Pracownik musi wtedy o wiele bardziej oddalić się od miejsca pracy i jedzie najczęściej do jakiejś restauracji. Jest to oczywiście strata dla właściciela firmy, tak jak w przypadku głodnego pracownika, który nie jest wtedy wystarczająco wydajny.

Dobrym rozwiązaniem okazuje się więc zakup automatu z przekąskami, dzięki któremu pracownicy mogą szybko coś zjeść bez potrzeby opuszczanie firmy na długie godziny. To także świetna alternatywa dla stworzenia bufetu, który wiąże się z większymi kosztami, zatrudnieniem dodatkowego pracownika oraz wygospodarowaniem na niego miejsca. Ludzie spiesząc się do pracy często zapominają o wzięciu kanapek z domu albo po prostu nie mają czasu na ich przygotowanie. Taki pracownik nie będzie więc cierpiał cały dzień w pracy z głodu oraz nie będzie musiał poświęcić czasu by udać się do często nieźle oddalonej restauracji. Dodatkowo dochodzi ważny aspekt jeśli chodzi o wysoką temperaturę na zewnątrz. W większości automatów dostępne są zimne puszki napojów, które w upalne dni są czymś wręcz pożądanym. Automat z przekąskami da więc pracownikom możliwość zabicia głodu, przekąszenia ulubionych słodyczy lub schłodzenia się puszką zimnego napoju.

Automat z przekąskami – miejsce integracji

Często zdarza się, że miejsce integracji pracowników w firmie nie jest takie oczywiste jakby mogło się wydawać. Jednym z takich przykładów są właśnie okolice automatu z przekąskami. To tam osoby często spotykają się i wymieniają parę zdań. To tam także można zazwyczaj kogoś poznać. Osoby niepalące mają ten problem, że nie mogą z nikim się zaprzyjaźnić na wyjściach na papierosa. Taką alternatywę stanowić może automat z przekąskami, którego używa zazwyczaj wiekszość pracowników w firmie. To świetna okazja do wymiany zdań, poznania się lub prostego przywitania. Można uciąć sobie pogawędkę z kolegą z pracy przy puszce zimnego napoju. Często przy takich automatach stoją stoliki oraz krzesła, dzięki czemu można siąść, zjeść lub wypić, a dodatkowo porozmawiać z osobami z pracy, przy okazji umilając sobie przerwę.

Dodaj komentarz