Szafy przesuwne na wymiar do przedpokoju, sypialni i salonu

Wybieramy oszczędną i wydajną pralkę

Aranżacja wnętrza niewielkiego mieszkania to często walka o każdy dodatkowy centymetr. Przed remontem, czy zagospodarowaniem całej przestrzeni, warto zatem usiąść i dokładnie zastanowić się co zrobić, aby maksymalnie wykorzystać cały metraż. Pomocne będą w tym funkcjonalne i praktyczne meble, w których pomieścisz wiele rzeczy. Do takich można zaliczyć m.in. szafy przesuwne na wymiar, których rozmiar oraz wewnętrzne wyposażenie możesz dopasować pod indywidualne potrzeby.

Gdzie powinny stać szafy przesuwne na wymiar?

Szafy przesuwne na wymiar to uniwersalny i ponadczasowy mebel, który znajduje zastosowanie w każdym wnętrzu. Od lat gości we wnętrzach wielu domów oraz mieszkań – najczęściej w przedpokoju, jednak nie jest to jedyne miejsce, w którym może stanąć. Szafa może stanowić idealne dopełnienie aranżacji w sypialni, eleganckim salonie, kuchni, czy innych pomieszczeniach. Tak naprawdę to od Twojego pomysłu może zależeć jej przeznaczenie.

Z pewnością w niejednym przedpokoju szafa będzie miejscem do przechowywania ubrania wierzchniego osób przebywających w domu lub mieszkaniu. W sypialni dyskretnie pomieści wszystkie rzeczy osobiste, natomiast w pokoju dziecięcym wszystkie ubranka, a może i nawet część zabawek. Z kolei w salonie może stanowić cenną przestrzeń na rzadziej używane rzeczy, schowek na słodycze, czy rodzinne pamiątki. W kuchni okazałego domu może stać się spiżarnią. Jej przeznaczenie można zatem dopasować pod indywidualne potrzeby.

Dlaczego szafy przesuwne na wymiar to idealne rozwiązanie dla ciasnych wnętrz?

Spośród dostępnych na rynku szaf, to właśnie szafy przesuwne na wymiar uznawane są za najbardziej uniwersalne i praktyczne meble. Wynika to z możliwości dostosowania ich rozmiarów do danego pomieszczenia oraz jednoczesnej możliwości wyboru wewnętrznego wyposażenia (rozmieszczenia półek i szuflad), kolorystyki oraz stylu. Dobrze zaprojektowana szafa na wymiar może stać się cenną ozdobą wnętrza, w której pomieścimy różne rzeczy i pamiątki.

Praktyczność i funkcjonalność mebla wynika także z wygody jego używania. Aby dostać się do szafy, wystarczy przesunąć ruchome drzwi w jedną lub drugą stronę. Dzięki temu w trakcie używania mebel nie zabiera cennej przestrzeni, a osoba, która przechodzi obok otwartej szafy, nie musi dodatkowo wymijać otwieranych drzwiczek blokujących przejście. Szafa nie zabiera zatem cennej przestrzeni – z tego powodu idealnie sprawdzi się w wąskich przejściach korytarzy.

Również wybór koloru, czy dodatkowego elementu ozdobnego, jakim jest lustro, ma niemałe znaczenie. Jasne drzwi od szafy wraz z lustrem rozjaśnią całe wnętrze i optycznie je powiększą. Lustro na szafie w przedpokoju pozwoli także komfortowo przeglądać się przed wyjściem z domu.

Podsumowując: wybór szafy przesuwnej na wymiar to obecnie uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli zyskać cenną i praktyczną przestrzeń, a przy tym podnieść walory estetyczne danego pomieszczenia. Wbrew pozorom szafa nie musi stać w przedpokoju – to od Ciebie zależy wybór miejsca i jej ostateczne przeznaczenie.

Dodaj komentarz