Kiedy warto sięgnąć po szkło laminowane?

Szkło laminowane to element aranżacyjny, który z roku na rok coraz częściej pojawia się w projektach wnętrzarskich, a najczęściej wykorzystywany jest w kuchni. Nic w tym dziwnego – tafle szklane prezentują się nad wyraz elegancko, a przy tym zaskakują swoją funkcjonalnością. Dowiedz się, jakie zalety ma omawiane rozwiązanie i wprowadź stylowe dodatki do swojego wnętrza.

Różne zastosowania szkła laminowanego do kuchni

Być może zastanawiasz się, czy szkło laminowane będzie pasowało do Twojego wnętrza, warto zatem podkreślić, że tafle mogą być zaprojektowane w konkretnym stylu. Dostępne warianty to m.in.

  • szkło mleczne przepuszczające tylko część światła i dające większą prywatność, jeśli jest stosowane jako tafla ścianki działowej oddzielającej kuchnię od salonu czy bawialni,
  • szkło transparentne – daje wrażenie przestronności i zastosowane w ściankach działowych wpuszcza do pomieszczeń najwięcej promieni słonecznych, odbija światło, dzięki czemu dobrze sprawdza się w małych kuchniach,
  • szkło barwione – zdecydowany kolor może być ciekawym dodatkiem w minimalistycznym, zachowawczym wnętrzu, z kolei aranżacja w efektownym stylu boho lub art déco doskonale zgra się z panelami w naturalnych odcieniach ziemi, morskich czy czerni lub bieli,
  • szkło laminowane z nadrukiem – osoby z dużą fantazją architektoniczną mogą postawić na elementy szklane z nadrukiem z motywem roślinnym.

Szkło laminowane do kuchni może być zastosowane w rozmaitych konstrukcjach, m.in. panelach ochraniających ścianę przy blacie roboczym, w ściankach działowych ustawianych pomiędzy miejscem do przygotowywania posiłków a przestrzenią do odpoczynku, czy jako element ozdabiający ścianę za kuchenką.

szkło laminowane

Szkło laminowane w kuchni – przykładowa realizacja | źródło: prolinea.eu

Warto nadmienić, że szkło laminowane nie odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego pozostanie w niezmienionym stanie przez wiele lat, nawet jeśli będzie wykorzystane jako element konstrukcyjny blisko kuchenki. Co więcej, materiał ten nie ma porowatej struktury, co ułatwia zachowanie higieny i nie sprzyja rozwojowi pleśni czy grzybów na konstrukcji.

Szkło VSG – bezpieczeństwo na pierwszym planie

W nowoczesnych konstrukcjach szklanych najczęściej stosuje się szkło VSG. Materiał ten przechodzi proces laminacji, czyli połączenia ze sobą minimum dwóch tafli szkła za pomocą specjalnych folii PVB. Warto podkreślić, że nawet jeśli dojdzie do stłuczenia szkła VSG, cała tafla pozostanie w ryzach, a odłamki będą przyklejone do folii.

Dodatkowo technika ta sprawia, że konstrukcje szklane mają lepsze właściwości akustyczne, chroniące przed hałasem, a także większą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym – UV.

Szkło laminowane do kuchni od Prolinea – jakość, na jaką zasługujesz

Chcesz sięgnąć po konstrukcję ze szkła laminowanego w Twojej kuchni czy innym pomieszczeniu? Zgłoś się do specjalistów od aranżacji wykorzystujących szkło VSG – firmy Prolinea. Specjaliści tworzą systemy ze szkła barwionego, transparentnego lub wzbogacone o grafiki, naniesione metodą sitodruku. Sprawdź dotychczasowe realizacje i zamów własny projekt, dokładnie taki, o jakim marzysz.

Dodaj komentarz