Aranżacja modern classic – czym się wyróżnia? 

Styl modern classic to połączenie nuty ekskluzywności z nowoczesnością. Aranżacja wnętrz nawiązuje do szlacheckich dworków, pałacyków, jednak wszystko to jest połączone ze współczesnymi wymogami. W efekcie jest to stylowe połączenie klasyki z nowoczesnością. Czym dokładnie wyróżnia się styl modern classic i jak przygotować odpowiednią aranżację? 

Czym wyróżnia się styl modern classic? 

Wnętrza w stylu modern classic są odpowiedzią na modę vintage. To, co stare, klasyczne, ponadczasowe zostaje połączone z nowoczesnością. Przy tym stylu bardzo ważne jest odpowiednie wyważenie dodatków. Aranżacja modern classic to połączenie dwóch przeciwstawnych stylów. Nie możemy przesadzić z ani jednym, ani drugim. Styl klasyczny wyróżnia się ciężkimi drewnianymi meblami z masywnymi zdobieniami. Nierzadko także z dodatkiem złotych elementów. Z kolei styl nowoczesny jest nieodłącznie związany z minimalizmem. Aranżacja modern classic ma więc za zadanie wybrać to, co najlepsze z obu tych stylów i złączyć je w całość. Tym sposobem powstaje pomost między nowoczesnością a klasyką. 

Aranżacja modern classic – na co zwrócić uwagę przy urządzaniu? 

Podstawą aranżacji w stylu modern classic jest jasna i neutralna baza. Postaw więc na białe, beżowe, lub jasno-szare ściany. Co ważne, nie mieszaj kolorów na ścianach. Im prościej, tym lepiej, ponieważ główną rolę będą grały meble i dodatki. Bardzo ważnym elementem jest także podłoga. Jeśli masz możliwość, to najlepiej sprawdzi się naturalne drewno. Dobrym rozwiązaniem mogą być też panele imitujące naturalne, jasne i w miarę jednolite drewniane elementy. 

Do tak przygotowanej bazy możesz wstawiać meble. We wnętrzu modern classic idealnie sprawdzi się drewniana komoda z barokowymi zdobieniami, albo ciężki drewniany stół w ciemnych kolorach. Dobrym pomysłem będzie także pikowana lub welurowa kanapa. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzi z ilością ciężkich i klasycznych mebli. Jeśli postawisz na elegancką i oryginalną kanapę, to dobierz do niej stonowane i minimalistyczne poduszki. Natomiast w przypadku prostej kanapy możesz położyć na niej poduszki gobelinowe, welurowe, czy z fantazyjnymi zdobieniami. 

Co ważne, koncepcja stylu modern classic utożsamiana jest z luksusem. Nie może więc zabraknąć jakościowych tkanin. Bardzo ważne są więc wszelkiego rodzaju tapicerki, poduchy, czy zasłony. Jeśli postawiłeś na klasyczne meble, to aranżacji możesz nadać lekkości poprzez aksamitne, lejące się zasłony. Takie połączenie będzie idealnym wyważeniem między nowoczesnością a klasyką. 

Dodaj komentarz