Czym zasłaniać okna współczesnych wnętrz? Alternatywy dla zasłon i firan

Duże okna w naszych domach oraz mieszkaniach to ostatnimi czasy dość popularne rozwiązanie dla naszych wnętrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu architektonicznemu mamy dostęp do znacznie większej ilości naturalnego światła dziennego. Wpływa to zatem na nasze lepsze samopoczucie. W przypadku zbyt intensywnego słońca, albo po zapadnięciu zmroku, wkraczają rolety oraz żaluzje. Stanowią one dużo lepszą alternatywę niż nudne zasłony i firany, które nadzwyczaj dobrze zbierają kurz, albo podczas przeciągu ulegają zniszczeniu zahaczając o otwarte okna.

Niewymiarowe okna – jak osłonić się przed nachalnym słońcem?

Dobór rolety lub żaluzji dla okna posiadającego standardowe rozmiary nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. Kłopot pojawia się dopiero wtedy, gdy nasze mieszkanie lub dom posiada duże, niewymiarowe okna. Aby więc skutecznie ograniczyć wtargnięcie zbyt nachalnych promieni słonecznych do naszego wnętrza warto jest na takie niewymiarowe okna powiesić roletę rzymską, albo drewniane żaluzje.

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje rolet rzymskich – klasyczne oraz ich wersja DUO. W przypadku wybrania tej drugiej opcji nasza zamówiona na wymiar roleta składa się z dwóch tkanin. Wierzchniej, która w pełni chroni nasze oczy przed kłującym słońcem. Oprócz tego tkanina ta pełni również funkcję dekoracyjną – dlatego powinniśmy starannie przemyśleć wybór jej koloru. Druga warstwa – spodnia – pełni funkcję dekoracyjną, półprześwitującą, która pozwoli nam tylko odrobinę przyciemnić wnętrze. Takie rolety doskonale sprawdzają się niemal w każdym pomieszczeniu – zwłaszcza naszej sypialni. Dzięki roletom rzymskim w naszej sypialni może nareszcie zapanować ciemność idealna dla snu.

Rolety rzymskie sprawdzają się również w łazience, w której ważna jest nasza intymność. Dzięki nim możemy być pewni, że odsłonimy naszą łazienkę przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Jeżeli chodzi o kuchnię, to tutaj także możliwy jest montaż takich rolet. Są one świetną alternatywą, ponieważ w razie zabrudzenia takiej rolety możemy ją szybko i sprawnie zdemontować, aby wyczyścić cały materiał. Nie musimy się przy tym martwić zniszczeniem naszej rolety – jej materiał nie ulega zniszczeniu podczas czyszczenia mechanicznego.

A co zamiast rolet?

Oprócz rolet możemy również zastosować żaluzje drewniane bądź bambusowe. Ostatnimi czasy są one prawdziwym hitem. Wykorzystane w ten sposób drewno idealnie wpasowuje się niemal w każde wnętrze. Jest to materiał ponadczasowy, który ociepla nasz dom. Takie żaluzje chronią nas od intensywnego słońca, a przy okazji pozwolą na to, aby do naszego wnętrza wpadło to pożądane, naturalne światło. Umożliwia to odpowiedni odstęp między listwami, którymi możemy sterować w bardzo prosty sposób. Warto zatem zdecydować się na właśnie takie zasłonięcie dużych okien, ponieważ łatwo jest je utrzymać w czystości.

Doskonałej jakości rolety rzymskie, jak również żaluzje drewniane lub bambusowe możesz kupić na stronie: https://e-rzymskie.pl/. Takie osłony na okno dostępne są w różnych rozmiarach oraz kolorach – również dla niewymiarowych okien.

Dodaj komentarz