Wakacje z wynajętym autem – jak to dobrze zorganizować?

Wakacje z wynajętym autem – jak to dobrze zorganizować?

Wakacje, słońce, wynajem auta – idealne połączenie na wakacyjny urlop. Ale w jaki sposób wynająć auto tak aby było dobrze i tanio. Jakie są ukryte triki firm wynajmujących? czy warto wynająć auto z wyższej kategorii?

Wynajem auta w wakacje oznacza wolność i wolność związaną ze zwiedzaniem. Jednak trzeba mieć na uwadze, że wynajem auta w krajach o gorszych drogach jeżdzenie po nich sprawia jest bardziej stresujące gdy jedzie się autem z wypożyczalni. Jednak twój własny samochód na czas wakacji pozwala czuć się niezależnymi czuć się  niezależnym na drogach. Przyjrzenie się ofercie i wynajmowi poniżej pomoże wybrać najlepszą ofertę.

 Tani wynajem auta

Spontaniczność jest porządana w przypadku relacji międzyludzkich ale w przypadku poszukiwania auta z wypożyczalni na wakacyjne wojaże sprawa wygląda inaczej. W trakcie szukanie należy ochłonąć bo szukanie i zła decyzja może później być źródłem stresu

Nie wybieraj pierwszej taniej wypożyczalni aut

Wybór najtańszej oferty może nie być zawsze najlepszym wyborem. Warto przy wynajmie sprawdzić warunki dotyczące tankowania. Najczęściej jak np. w wypożyczalni auto67.pl dostaje się auto z pełnym bakiem i takie też należy oddać. W innym wypadku można być przy oddaniu auta dodatkowo obciążeni opłatami.

Latem: sprawdź klimatyzacje. Zimą: sprawdź opony. Zawsze sprawdzaj światła

Auto z wypożyczalni powinno być oczywiście całkowicie sprawne. Mówią: „inne kraje -inne zwyczaje” jednak nie dotyczy to środków transportu. Dlatego warto przy odbiorze sprawdzić auto z wypożyczalni. Warto sprawdzić czy opony są całe i szczególnie zimą warto sprawdzić czy są opony zimowe. Latem warto sprawdzić czy działa klimatyzacja i dmucha zimnym powietrzem. Warto również sprawdzić czy wszystkie drzwi i okna dokładnie się zamykają. Warto to sprawdzić w przypadku gdy auto będzie wykorzystywane w warunkach nadmiernie suchych, kurzy czy nadmiernej wilgoci. Warunki na zewnątrz nie będą przeszkadzać w podróżowaniu.

Zarezerwuj auto taki jak chcesz podróżować

Każdy wie, że Polo jest tańsze od aut takich jak BMW. Fajnie było by podróżować autem z wyższej, premium półki jednak czy warto wybierać takiej auto? Warto wybrać takie, które z którego będziemy zadowoleni podczas wojaży: ceny i komfortu jakie daje. Jeśli zarezerwuje się auto tańsze i później chce się auto zamienić na inne : wyższej kategorii zazwyczaj wypożyczalnie dają taką możliwość.

Wynajmuj auto bez udziału własnego

W wakacje zazwyczaj wybiera się kraj gdzie zazwyczaj nie jeździ się na codzień. Zwyczaje i regulacje na drogach są inne niż zazwyczaj i w kraju ojczystym. Może dojść do sytuacji gdzie szybko może być zarysowany lakier a jadąc przez drogi mogą uszkodzić się szybko opony. Z odpowiednim ubezpieczeniem takie wydarzenia nie są utrudnieniem. Jeśli rezerwuje się auto warto sprawdzić czy auto posiada wszelkie dodatkowe ubezpieczenia na wypadek różnych zdarzeń na drodze.  Co wynajmujący nie wiedzą: niektóre wypożyczalnie karzą dodatkowo płacić za ubezpieczenie auta. Czasami może się zdarzyć, że za dwie rysy płaci się podwójnie.

A ostatnia wskazówka: życzymy udanych wakacji z wynajętym autem i jak najmniej problemów związanych z podróżą takim autem na wymarzonych wakacjach.

Dodaj komentarz