Urlop w cienu piramid – co poza Egiptem?

Najbardziej znanymi na świecie są piramidy w Egipcie, które budowano w formie schodkowej. Najpopularniejszymi są tutaj trzy piramidy w Gizie czyli w travelmaniacy starożytnym egipskim mieście znajdującym się na lewym brzegu Nilu około 20 kilometrów od stolicy Egiptu – Kairu. Sousse (Susa) na liście największych miast w Tunezji zajmuje trzecie miejsce. Kurort położony jest nad Morzem Śródziemnym, a wycieczki do Sousse są bardzo popularne. Miasto jest dość rozległe, o czym świadczy np. fakt iż jedną z jego dzielnic jest Port el-Kantaoui, oddalony o 10 kilometrów od centrum. Ze względu na dużą ilość ofert wycieczek do Słonecznego Brzegu, możemy pokusić się o poszukiwanie ofert wycieczek last minute, dzięki czemu będziemy mogli spędzić swój urlop za niewygórowaną cenę. Miejscowość jest dobrą bazą wypadową aby zwiedzić Bułgarie, dzięki atrakcyjnej ofercie wycieczek fakultatywnych. Kiedy jechać do Bułgarii?

Nazwę miasta można przetłumaczyć jako „wyspa ptaków” i pochodzi od położonej niedaleko brzegu niewielkiej wyspy. Pogoda w Kusadasi praktycznie przez cały rok zachęca, aby spędzić tu wakacje. Im bardziej zagłębiałem się w propozycje touroperatorów, tym bardziej utwierdzałem się w przeświadczeniu że moje wakacje spędzę w Egipcie. Czemu? Mianowicie chodziło o ceny, wycieczki do Maroka czy dzie Tunezji były dużo droższe. I Egipt tak moje grono faworytów to egipskie kurorty takie jak Sharm el Sheikh, Hurghada, El Gouna i Taba. To co zachęca osoby decydujące się na spędzenie wakacji w Turcji, to przede wszystkim bardzo ładne i dobrze przygotowane plaże, kuchnia Egipska oraz wiele ciekawych miejsc i zabytków które można zwiedzić. Maroko (królestwo Maroka) położone jest w północno-zachodniej części Afryki. Jest to kraj typowo arabski, w którego historii widać duże wpływy z czasów gdy był kolonią francuską. Zwiedzanie.

Ciężko także stwierdzić kiedy najlepiej tam pojechać. Przez cały rok temperatury powietrza wahają się w okolicy 30 stopni Celsjusza. Najwyższe temperatury występują w marcu i kwietniu, natomiast szczyt sezonu turystycznego przypada na środek naszej zimy, czyli grudzień i styczeń, kiedy to na wyspie jest największa liczba turystów. Być może to właśnie to miejsce przyciąga na wakacje turystów z wysp brytyjskich oraz zza naszej wschodniej granicy. Miejscem kuchnia w Egipcie tych turystycznych spotkań jest oczywiście ulica położona na promenadzie wzdłuż portu. W centrum miasta znajdziemy dzielnicę handlową, gdzie możemy kupić pamiątki z naszych wakacji.
Planując wyjazd na wakacje do Marmaris, warto obserwować już wcześniej ceny wycieczek oferowanych przez biura podróży, gdyż czasem może nam się trafić nie lada okazja w ofercie last minute. Wraz z powrotem turystów na bułgarskie plaże, kurorty znacznie się rozbudowały i unowocześniły, w porównaniu do okresu z przed 20 lat. Teraz tak znane kurorty jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg kuszą wielu turystów, i wielu ulega tym pokusom kupując wycieczki last minute do Bułgarii. Pozostałe z zabytków, które należy zobaczyć w Delhi, to Meczet Dżami Masdżid, Czerwony Fort oraz Brama Indii. Goa jest stanem położonym na zachodnim wybrzeżu Indii i jednocześnie głównym kurortem wypoczynkowym w kraju. Goa powstało dzięki wpływom Portugalczyków, którzy w XVI wieku założyli tu swoją kolonię. Turcja jest bowiem krajem czterech mórz, okalają je Morze Marmara, Morze Egejskie, Morze Czarne oraz Morze Śródziemne.

Dodaj komentarz