Turystyczne perełki Paryża

Jakiś czas przed urlopem wiele osób zastanawia się, z jakiej formy wypoczynku skorzystać. Niektórzy decydują się na drogie hotele w pobliżu plaży. Inni wybierają aktywne zwiedzanie. Dla takich ludzi odpowiednim wyjściem będą wycieczki autokarowe organizowane przez biura podróży. Z pewnością marzeniem co niektórych staje się wyjazd do Francji, kraju posiadającego olbrzymią ilość zabytków.

Najczęściej zwiedzana jest oczywiście stolica kraju – Paryż. Szereg biur podróży oferuje tzw. objazdówki właśnie w obrębie tego miasta. Atrakcji w Paryżu z pewnością jest pod dostatkiem. Najbardziej rozpoznawalnym punktem jest bez wątpienia Wieża Eiffla, która znajduje się w centrum miasta. Obowiązkowo należy zwiedzić także Luwr – jest to największe muzeum sztuki na świecie, gdzie można podziwiać takie dzieła jak choćby Wenus z Milo. Na turystach robi również wrażenie Pałac Wersalski wzniesiony za panowania Ludwika XVIII. Innymi perełkami, których nie wolno pominąć są m.in.: Łuk Triumfalny, Panteon czy Dzielnica Łacińska. Uroku Paryżowi dodają także liczne klimatyczne restauracje . Możemy być pewni, że atrakcji turystycznych nie zabraknie również poza Paryżem. Wymienić tu można choćby osławione Normandię i Bretanię. Na Lazurowym Wybrzeżu możemy odwiedzić do takich miast jak Cannes, Saint-Tropez czy Nicea. Liczne biura podróży proponują dodatkowo wycieczkę autokarową po zamkach w dolinie Loary. Budowli jest bardzo wiele, a niemal wszystkie wybudowano w okresie średniowiecza i renesansu. Francja to region atrakcyjny również dla osób lubiących góry. To właśnie na jej terenie znajduje się najwyższy górski szczyt Europy – Moint Blanc.

Nie da się wskazać wszystkich atrakcji we Francji. Autokarowe wycieczki będą doskonałym alternatywą dla ludzi, którzy w krótkim czasie chcą dużo zobaczyć. Jak podkreślają jednak turyści, we Francji najistotniejsza jest atmosfera konkretnych miast czy zabytków. Klimat ten trzeba samemu poczuć.

Dodaj komentarz