Jak prawidłowo zadbać o ogród w październiku?

Październik to jeden z ostatnich miesięcy roku, w którym możemy jeszcze popracować nad wyglądem przydomowego ogrodu. Kolorowe liście i ostatnie ciepłe promienie słoneczne wyznaczają końcówkę sezonu ogrodniczego. Czasu do zimy mamy już niewiele, dlatego warto skupić się na ostatnich porządkach przed spoczynkiem roślin, ewentualnym sadzeniu krzewów i cebulek wczesnowiosennych kwiatów.

Wbrew pozorom w październiku można jeszcze popracować nad wyglądem ogrodu. Do wyboru mamy dwie opcje. Albo zrobimy to samodzielnie. Albo projektowanie ogrodów w Grudziądzu i w okolicznych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego zlecimy specjalistom.

Samodzielne prace w październikowym ogrodzie – o czym pamiętać?

Samodzielne prace w ogrodzie, choć przez wiele osób lubiane, wymagają sporej ilości pracy, a także ogromnej wiedzy na temat roślin. Warto jednak od czasu do czasu uzupełnić swoją wiedzę – zwłaszcza jeżeli dopiero od niedawna zajmujemy się przydomowym ogrodem.

Wbrew pozorom październikowe prace w ogrodzie potrafią być wyczerpujące. To dlatego, że jest to odpowiedni czas na sadzenie nowych krzewów, drzew i niektórych z kwiatów cebulowych. Z powodzeniem możemy teraz skupić się na nowym krzewie róży, drzewkach ozdobnych i owocowych, a także wszelkich roślinach z odkrytym systemem korzeniowym. Decydując się na sadzenie hortensji, krokusów, przebiśniegów albo szafirków, warto pamiętać o uchronieniu wrażliwych cebulek przed nadchodzącym mrozem. W tym celu możemy wykorzystać torf lub korę, którą przykryjemy (kilkucentymetrową warstwą) wczesnowiosenne rośliny.

W tym miesiącu możemy jeszcze nawozić część roślin. Warto wykorzystać do tego domowy kompost. Decydując się na nawożenie gotowymi nawozami, pamiętaj, aby wybierać te bez azotu. Najlepszymi gotowymi nawozami będą te fosforowe i potasowe.

Projektowanie ogrodów w Grudziądzu i okolicy województwa kujawsko-pomorskiego

Jesienią dzień staje się coraz krótszy, a obowiązków związanych z domem, pracą i dziećmi przybywa. Z każdym kolejnym dniem coraz trudniej wygospodarować sobie nawet odrobinę czasu na regularną pracę w ogrodzie. Gdy więc nie masz czasu (albo pomysłu) na urządzenie nowego ogrodu, który będzie cieszył wczesną wiosną, warto poprosić o pomoc specjalistów. Zielona Oaza http://e-zielonaoaza.pl/ to pracownia architektury krajobrazu i grafiki, która pomaga tworzyć niepowtarzalne projekty pięknych ogrodów.

Firma zajmuje się kompleksową realizacją projektów przydomowych i firmowych przestrzeni, balkonów, a także pozostałych miejsc publicznych. Usługi nie kończą się jednak wyłącznie na projektowaniu. Zielona Oaza nadzoruje zlecone prace ogrodnicze, zakłada ogrody oraz zajmuje się ich pielęgnacją. Jeśli więc potrzebujesz pomocy w ogarnięciu ogrodu przed zimą, to warto skorzystać z takiej pomocy.

Dodaj komentarz