Wywóz gruzu Kraków – sposób na szybkie i łatwe pozbycie się odpadów

Wywóz gruzu Kraków – sposób na szybkie i łatwe pozbycie się odpadów

Remont czy budowa to nie tylko planowanie prac wewnątrz budynku, lecz przede wszystkim dokładne zaplanowanie pozbycia się odpadów. Warto pamiętać, że śmieci budowlane nie nadają się do tradycyjnych koszy. Między innymi dlatego, że odpady takie jak gruz są zbyt ciężkie, aby umieszczać je w plastikowych kubłach. Co więcej, część z nich może być toksyczna dla środowiska. Wiesz jak temu zaradzić? Skorzystaj z oferty: wywóz gruzu Kraków.

Jakie odpady można wrzucać do kontenerów?

Poszczególne firmy mogą mieć różną ofertę, dlatego przyjrzyjmy się jednej z firm. Weźmy na tapet Top Gruz (Kraków i okolice). Jakie odpady przyjmują? Wśród materiałów, które odbiera ta firma możemy znaleźć między innymi:

  • Odpady zielone (W ich skład wchodzą między innymi: gałęzie, liście, krzewy, trawa, kwiaty itd.).
  • Materiały izolacyjne, takie jak wełna mineralna czy styropian.
  • Czysty gruz, czyli fragmenty cegły, betonu czy ceramiki.
  • Odpady wielkogabarytowe, czyli meble i dużych rozmiarów przedmioty. Najczęściej tego typu śmieci gromadzą się podczas opróżniania pomieszczeń (biur, piwnic, mieszkań).
  • Odpady budowlane takie jak elementy drewniane, tapeta, futryny, karton gips, metal itd.

Warto pamiętać, że nie należy wyrzucać do kontenerów odpadów takich jak np. telewizory, monitory, lodówki, resztki jedzenia, (w tym słoiki i puszki z żywnością) itp.

Jakie przykładowe usługi możemy spotkać? Wywóz gruzu Kraków

Wśród wielu ofert możemy znaleźć przeróżne usługi. Przykładowo możemy spotkać się z:

  • Szybkim załadunkiem, który należy wykonać w przeciągu 30 minut. Kierowca przywozi kontener, a następnie czeka na jego załadowanie. Warto przemyśleć tę opcję w przypadku trudnodostępnych miejsc, gdzie kontener nie może stać zbyt długo. Także mając do załadowania określoną, wcześniej przygotowaną ilość odpadów, które wystarczy załadować.
  • Kilkugodzinną ofertą. Zazwyczaj kontener podstawiany jest w godzinach porannych między 7 a 8 lub 8 a 10, a następnie odbierany po kilku godzinach między 14 a 16.
  • Standardową ofertą, która obejmuje kilkudniowy wynajem kontenera. W tym czasie pojemnik stoi w wyznaczonym miejscu, a my możemy w dowolnym czasie dokładać odpady.
  • Wynajmem długoterminowym, który uzależniony jest od indywidulanych wymagań klienta oraz oferty firmy.

Oczywiście ceny wynajmu kontenera będą się różnić ze względu na czas jaki wybierzemy, a także wielkość pojemnika.

Podsumowanie

Wywóz śmieci za pomocą kontenerów jest bardzo przydatnym rozwiązaniem. Sprawdzi się idealnie w przypadku remontów budowy, czy oczyszczania piwnicy. Co więcej możemy wykorzystać kontener podczas prac w ogródku, gdy planujemy podcinać krzewy czy kosić trawę.

Dodaj komentarz