Wycieraczki systemowe – czym są?

Wycieraczki systemowe – czym są?

Każdy z nas z pewnością kojarzy zwykłe, niewielkie wycieraczki gumowe bądź materiałowe, które znaleźć można w wielu domach, na klatkach schodowych czy w biurach. Wycieraczki systemowe są czymś, z czym również zapewne nieraz się w życiu spotkaliśmy, ale ich nazwa może nam dużo nie mówić. W takim razie czym są wycieraczki systemowe https://www.bela.com.pl/wycieraczki-systemowe/ i jak je dobrze wybrać?

Wycieraczki systemowe – czym się charakteryzują?

Bardzo popularne są szczególnie wycieraczki systemowe stworzone z aluminium. Wyglądem przypominają one kratki, pomiędzy którymi znajdują się wolne przestrzenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je w prywatnych domach, natomiast najczęściej widujemy je w szkołach, biurach, sklepach czy budynkach rządowych. Można je stosować zarówno w środku, jak i na zewnątrz – charakteryzuje je duża wytrzymałość, która sprawia, że nie straszny jest im deszcz, śnieg czy po prostu bardzo częste użytkowanie,

W wielu przypadkach spotkamy się z wycieraczkami systemowymi dużych rozmiarów (a w każdym razie większymi niż tradycyjne, prostokątne wycieraczki stawiane na przykład przed drzwiami mieszkań w blokach), ale w praktyce ich wymiar zależy jedynie od wymagań klienta, tak więc możemy się na nie zdecydować niezależnie od tego, jak duży bądź, jak mały obszar chcemy nimi pokryć. Co ważne, wycieraczki systemowe nie muszą mieć wcale kształtu prostokąta, tak więc doskonale sprawdzą się u klientów z niestandardowymi wymaganiami.

Tego typu wycieraczki skutecznie zbierają z butów wszelkiego rodzaju zabrudzenia, takie jak błoto czy piasek. Dzięki temu łatwiej jest zadbać o czystość w danym budynku czy pomieszczeniu, zmniejsza się też ryzyko, że dana osoba się poślizgnie.

Na co trzeba zwracać uwagę wybierając wycieraczki systemowe?

Jednym z najważniejszych parametrów wycieraczki jest jej wysokość i szerokość – przed złożeniem zamówienia powinniśmy dobrze wymierzyć, jaka wielkość będzie w naszym przypadku odpowiednia. Bardzo istotne jest również to, jaki wkład ma być w wycieraczce użyty. Do najpopularniejszych z nich należą guma i szczotka. To, który będzie w naszym przypadku odpowiedni, zależy przede wszystkim od tego, gdzie będzie ulokowana wycieraczka i jakie ma być jej zastosowanie. Warto także zastanowić się nad tym, jaki kolor wkładu będzie nam odpowiadał pod względem wizualnym.

Kolejny ważny parametr to wysokość profilu wycieraczki. Może on wynosić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt milimetrów, tak więc również powinien zostać dobrany w zależności od zastosowania i lokalizacji.

 

Dodaj komentarz