Listwy maskujące PCV – czy warto je stosować?

Listwy maskujące PCV – czy warto je stosować?

W czasie prac wykończeniowych czy remontowych warto zaopatrzyć się w listwy maskujące PCV, które sprawią, że Twoje pomieszczenia nabiorą o wiele bardziej estetycznego wyglądu. Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie tego typu listew przy swoich oknach, ponieważ mają one niesamowity efekt maskujący. Najważniejsze to odpowiednio dobrać kolor listwy do ściany, ramy okna oraz parapetu. Jeśli zrobi się to dobrze, wówczas listwa estetycznie zakryje szczeliny powstające w okolicy okna, co znacząco podniesie wygląd tego miejsca.

Warto jest sięgnąć po listwy maskujące PCV, aby wykończyć mieszkanie i później cieszyć się estetycznym wyglądem naszych wnętrz. W tym artykule sprawdzimy jak dobrać listwę PCV do okna oraz kiedy najlepiej jest je stosować. Jeśli jesteś zainteresowany tą tematyką, to przeczytaj ten artykuł do końca.

Kiedy stosować listwy maskujące PCV, aby uzyskać jak najlepszy efekt wizualny?

Ten rodzaj listew należy zastosować w trakcie kończenia remontu, kiedy okno jest już wmurowane oraz posiada ono zamontowany parapet. Nigdy nie zakładaj listwy maskującej PCV przed zamontowaniem parapetu, ponieważ wówczas będziesz musiał ją zdjąć i założyć ponownie, aby móc zamontować parapet. Na szczęście nie jest to częsta pomyłka, jednak dobrze jest mieć ją na uwadze, ponieważ w trakcie remontu domu lub mieszkania może dojść do różnych, nieprzewidywalnych sytuacji.

Zatem po prostu pamiętaj o tym, że listwy maskujące PCV kładziemy dopiero po zamontowaniu parapetu przy oknie. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj listwy stosujemy tylko do użytku wewnętrznego. Zadaniem tej listwy jest maskowanie szpar i nierówności w okolicy okna, nie jest ona jednak odporna na działanie deszczu, śniegu czy na niskie (lub skrajnie wysokie) temperatury. Dlatego, jeśli zamontujesz listwy maskujące PCV na elewacji, wówczas szybko się one zniszczą i przestaną pełnić swoje funkcje maskujące.

Czy warto zakupić listwę maskującą?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że listwy maskujące są stosunkowo tanie i pozwalają znacząco poprawić wygląd każdego wnętrza. Głównie dlatego warto się zdecydować na ich zakup, ponieważ mało który materiał pozwoli nam uzyskać taki efekt przy tak niskiej cenie. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego koloru listwy, jednak ponieważ więcej okien w Polsce jest w kolorze białym, to listwy PCV też najczęściej są właśnie w tym kolorze. Jeśli nie wiesz, jak dobrać kolor listwy, wówczas skonsultuj się z pracownikami sklepu budowlanego, którzy pomogą Ci w wybraniu odpowiedniego produktu.

Dodaj komentarz