Jak składać prześcieradło z gumką?

Jak składać prześcieradło z gumką?

Prześcieradło z gumką to doskonały wybór do łóżka, gdyż nie zsuwa się, nie podwija i w żaden sposób nie przeszkadza w trakcie spoczynku. Jego wybór to także oszczędność czasu o poranku, gdyż po założeniu nie wymaga poprawiania, pozostaje w odpowiedniej pozycji. Jedyny problem pojawia się po praniu, kiedy nie do końca wiadomo, jak należy go złożyć.

Dlaczego warto wybrać prześcieradło z gumką?

Prześcieradło z gumką nie przesuwa się, kiedy Ty znajdujesz się w łóżku, mocno trzymają materac, dzięki czemu Ty śpisz spokojnie albo relaksujesz się przed spoczynkiem. Przecież łóżko to nie tylko miejsce do snu, ale także doskonała lokalizacja do czytania książek, oglądania filmów czy innej formy relaksu.

Gumka zostaje wszyta od sporu prześcieradła, co sprawia, że naciska na materac, zapewnia stabilność oraz odpowiada za jego optymalne rozmieszczenie. Największą popularnością cieszą się prześcieradła wykonane z materiału jersey albo frotte oraz bawełniane z niewielką domieszką poliestru. Ostatni z modeli jest sprężysty i nawet w trakcie regularnego użytkowania nie widać po nim żadnych oznak zużycia. Problem pojawia się, kiedy prześcieradło trzeba złożyć. Jednak sprawdzony sposób zdecydowanie ułatwi to zadanie.

W jaki sposób należy składać prześcieradła z gumką?

Prześcieradło z gumką trzeba rozłożyć na dużej powierzchni – najlepiej na łóżku albo kanapie. W taki sposób masz swobodny dostęp do wszystkich boków i rogów, które ułatwiają złożenie. Od dzisiaj koniec z nieregularną i nieestetyczną kulką. Dobrze złożone prześcieradło sprawia, że zyskujesz dodatkową przestrzeń w szafie.

Kiedy prześcieradło jest już rozłożone na łóżku, złap za dwa rogi na krótszym roku i złóż je na pół. W dalszej kolejności wsuń trzymane wcześniej rogi pod dwa przeciwległe. W taki sposób ukryjesz lamówkę i nie będziesz mieć żadnych problemów ze złożeniem. Na chwilę obecną możesz się zastanawiać, jak ma wyjść z tego dobrze złożone prześcieradło, ale daj nam jeszcze chwilę.

Złap za nowo stworzone rogi, które wystąpiły po złożeniu prześcieradła na pół, a następnie strzep je w taki sam sposób jak kołdrę albo koc. Intensywny i szybki ruch sprawi, że materiał dobrze się ułoży. W dalszej kolejności ułóż prześcieradło na łóżku, wyrównaj je. Złap za przeciwległe rogi oraz złóż na pół, wyprostuj zgięcia, jeśli się pojawiły. Dołóż kolejne rogi i masz idealną kostkę, która świetnie się prezentuje i nie zajmuje dużo miejsca.

Jeśli instrukcje słowne są niejasne, sprawdź filmiki dostępne w sieci i ciesz się porządkiem oraz dobrze zorganizowaną szafą.

Dodaj komentarz