5 prostych powodów do ponownego rozważenia tapety

5 prostych powodów do ponownego rozważenia tapety

Jednowarstwowe białe ściany od kilku lat dominują na scenie domowej, jeśli chodzi o dekorację. Ale nadszedł czas, aby te i inne neutralne kolory odeszły na bok – tapeta powraca. Dzięki odpowiednim tapetom pokoje mogą ożywić, a nawet najbardziej przyziemne wnętrza mogą znów wyglądać świeżo. Bez względu na to, jaki styl masz na myśli, zawsze znajdziesz odpowiednią tapetę i możesz łatwo znaleźć odpowiedni dla siebie nadruk. Oto 5 powodów, dla których warto rozważyć tapetę podczas remontu.

Wzmocnij wygląd

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się powiesić tapetę na wszystkich czterech ścianach, czy zamienić jedną z nich w element akcentujący, tapeta wzbogaci każde pomieszczenie. Twój wybór wzoru i koloru będzie zależał od stylu i układu pomieszczenia. Możesz łatwo dopasować tapetę do kolorów innych mebli, które będą współdzielić przestrzeń, takich jak sofy, stoły i wezgłowia, a nawet coś mniejszego, jak poduszki i dywany. Możesz także wybrać grę z ostrymi kontrastami, na przykład jeśli masz neutralny pokój, dodaj odrobinę koloru.

Pobudź małą przestrzeń

Jeśli trochę obawiasz się tapet na dużych powierzchniach, możesz z łatwością pobawić się nią w mniejszym pomieszczeniu. Zrób pokój lub kącik do czytania dla eksperymentuj z różnymi kolorami i wzorami. Wybierz nadruk w małej skali, aby uzyskać tradycyjny wygląd, lub wypróbuj ostry, ponadwymiarowy motyw, jeśli czujesz się odważny. Jeśli mniejsze pokoje są nadal zbyt duże, możesz poeksperymentować z wnętrzem swojej szafy. Możesz co jakiś czas ciąć i zmieniać tapetę , aż będziesz zadowolony z projektu i będziesz się uśmiechać za każdym razem, gdy się ubierzesz.

Baw się wzorem

Zasadą numer jeden przy dekorowaniu jest zwykle trzymanie się jednego wzoru i nie mieszanie ich za bardzo. Jeśli chodzi o tapetę, instrukcja nie ma zastosowania. Jeśli uwielbiasz mieszać i dopasowywać wzory na tapicerce, poduszkach i dywanikach, to z pewnością będziesz się dobrze bawić wzorami tapet. Wybierz schemat kolorów, który połączy wszystkie wzory w jednym pomieszczeniu i pozwoli, aby jeden wydruk znalazł się w centrum uwagi. Pozwól, aby mniejsze akcenty wsparły główny wzór własnymi różnymi wzorami.

Dodaj trochę romansu

Masz dość nudnej i zmęczonej sypialni? Tapety umieszczone w sypialni lub łazience mogą nadać romantyczny akcent, zwłaszcza w przypadku nadruków kwiatowych, takich jak róże i maki. Możesz nosić przy sobie próbki tkanin, które będą dzielić przestrzeń, gdy wybierzesz nowy kolor tapety. Zawsze warto zdecydować się na stonowane odcienie zamiast nasyconych kolorów, aby zachować uspokajający efekt w sypialni. Pastele i ciepłe kolory mogą się dobrze sprawdzić w zależności od kolorów, które obecnie masz w sypialni i łazience.

Doceń zabytkowe wnętrza

Jeśli kochasz historyczną architekturę i wzornictwo, takie jak te z dawnych domów kolonialnych, tapeta jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Możesz przenieść dowolny pokój w swoim domu z powrotem do innej epoki, od czasów wiktoriańskich do lat 70.

Bez względu na to, do jakiej epoki Cię pociągają, możesz kupić tapetę, aby odtworzyć wygląd swojego domu. Możesz odszukać dokładne repliki konkretnej epoki, w której jesteś zakochany, lub wybrać wzór, który po prostu oddaje ducha przeszłości.

Dodaj komentarz