10 wskazówek dotyczących projektowania wnętrz, które pomogą zmienić Twój dom

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby urozmaicić wystrój swojego domu i nie musi to kosztować dużo czasu ani pieniędzy. Niezależnie od tego, czy właśnie wprowadziłeś się do nowego domu, czy chcesz zrobić coś innego niż niektóre pokoje w obecnym domu, ważne jest, aby pamiętać, że czasami najmniejsze zmiany robią największą różnicę. Oto 10 porad i wskazówek, których możesz użyć, aby nieco zmienić wystrój domu.

Użyj tego, co masz

Zamiast biegać do sklepu, aby zobaczyć, co mają, zajrzyj do swoich pudełek, aby zobaczyć, co masz. Możesz mieć stare tace do herbaty, świece, a nawet talerze, których możesz użyć do dekoracji; rzeczy, o których zupełnie zapomniałeś. Możesz nawet użyć grafiki z książek dla dzieci, aby dodać kolor do ścian.

Mniejsze pokoje = łagodniejsze kolory

Jeśli masz małą przestrzeń życiową , najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pomalowanie jej na bardziej miękkie i jaśniejsze kolory, aby wydawała się bardziej przestronna. Eksperci od dekorów zauważyli również, że zastosowanie luster odbija światło od okien, tworząc iluzję większego pomieszczenia.

Lustro, lustro na ścianie

Jak wspomnieliśmy w powyższym punkcie, lustra mogą tworzyć iluzję przestrzeni, ale można je zawiesić w dowolnym miejscu, tak jak na przykładzie w tej sypialni. Wygląda świetnie, czy co?
Lustra to świetny sposób na udekorowanie domu bez wydawania zbyt dużych pieniędzy. Są szczególnie przydatne, gdy chcesz wypełnić pustą ścianę.

Wsuń się w coś wygodniejszego

Narzuty to najlepsi przyjaciele dekoratorów. Są tak łatwe w utrzymaniu, a gdy znudzi Ci się jeden kolor, po prostu zmień poszewkę na inny. Możesz mieć wyrafinowany wygląd w swoim domu, nie martwiąc się, że ludzie go zabrudzą – idealny do domu z dziećmi.

Wiklina

Wiklinowe kosze są modne i mogą dodać elegancki element do każdego pomieszczenia.
Użyj tych koszy do przechowywania czasopism lub książek w salonach, łazienkach, pokojach gościnnych, a nawet w kuchni.

Dodaj do kuchni wiszące uchwyty na garnki

Wiszący stojak na garnki to świetny sposób na nadanie kuchni ciepłego, żywego charakteru. Kuchnie wymagają ciągłego użytkowania, a półka na garnki sprawi, że będzie się wydawać, że zawsze coś się gotuje bez zbytniego zagracania kuchni.

Pomaluj lub wytapetuj swoje regały

Dodaj odrobinę koloru do swojego regału, aby wyglądał bardziej atrakcyjnie, malując półki lub dodając tapetę. Możesz to zrobić również w innych nieoczekiwanych miejscach, takich jak gzyms kominka i wnętrza szaf.

Wymieszaj to

Nikt nie mówi, że musisz kupować wszystko od tej samej marki. Nie ma nic złego w umieszczeniu kilku pamiątek obok ultranowoczesnej kanapy. Użyj tkanin i mebli w różnych kolorach, aby dodać głębi do swojego pokoju i uczynić dom bardziej interesującym dla odwiedzających.

Wykorzystaj dywaniki obszarowe

Dywaniki doskonale zmiękczają drewniane podłogi i zapewniają ciepło i teksturę zimnej podłodze.
Możesz także łatwo zmieniać swoje dywany w trakcie sezonu, aby bawić się różnymi rodzajami kolorów i tkanin.

Idź w zielony

Dodawanie roślin do przestrzeni życiowej jest zawsze stylowe i tworzy bardzo spokojną atmosferę. Nie tylko świetnie wyglądają, ale także pomagają utrzymać czyste i świeże środowisko. Teraz powiedz nam, że dzięki tym kilku pomysłom na wystrój z pewnością będziesz musiał spojrzeć na swój dom nowymi oczami, gdy skończysz, prawda?

Dodaj komentarz