Naklejki na schody i podstopnice – odmień wnętrze swojego domu!

Minimalizm, funkcjonalność i kontrast – te cechy wyróżniają współczesny styl, w jakim tworzymy nasze wnętrza. Skupiamy się raczej na prostych rozwiązaniach, które urozmaicamy oryginalnymi dodatkami. Proste, lecz wciąż modne i naturalnie ciepłe drewno lub nieco zimniejsze, ale równie efektywne betonowe i kamienne ściany, nadają pewnego rodzaju harmonii i świeżości wnętrzom.

Nowoczesna aranżacja wnętrz skupia się na rozwiązaniach, które dawniej mogły wydawać się dość zadziwiające. Dziś, brak firanek w ogromnych oknach naszych białych i szarych wnętrz albo obrazy i tapety w  łazience, spotykają się z naszą aprobatą. Aby przełamać współczesną klasykę, wybieramy nieco bardziej krzykliwe ozdoby, budujące kontrast w domu. Obecna moda zmieniła niemal wszystko, co znaliśmy jako dzieci.

Jak nadać nudnym schodom oryginalnego wyglądu?

Pomysłów na szybką i skuteczną aranżację niemal każdej wolnej przestrzeni naszego domu nie brakuje. Inspirowani fotografiami z internetu znajdujemy coraz ciekawsze ozdoby. Najnowszym hitem są naklejki na schody i podstopnice, które można wykorzystać do przełamania rutyny i prostoty połączenia między piętrowego. Taka forma ozdoby sprawdzi się szczególnie w prostych i kolorowo jednolitych korytarzach z długimi, pięknymi schodami.

Ciemne naklejki na schodach przełamują biel, tworząc przyciągający uwagę kontrast. Natomiast jasna wersja kolorystyczna, rozjaśnia ponure i ciężkie wnętrza, nadając im nieco bardziej niecodziennego wyglądu. Do wyboru mamy klasyczne mozaiki, kwiatowe albo abstrakcyjne wzory, a także jednolite, które stanowią ciekawe połączenie niemal dla każdego wnętrza.

Naklejki na schody i podstopnice – montaż

Niecodzienna dekoracja schodów wprowadza w nasze wnętrza powiew relaksującej świeżości. Zwykłe i nudne schody stają się przykuwającym uwagę elementem, na który każdy z domowników oraz zaproszonych gości zwróci uwagę. Nowa aranżacja schodów nie zajmuje przy tym dużo czasu. Naklejki na schody i podstopnice okazują się także świetną alternatywą dla osób, które zastanawiały się nad kosztowną wymianą schodów na nowe.

Montaż odgrywa tu kluczową rolę, ponieważ nie wymaga żadnego brudzącego reszty domu, remontu. Wystarczy, że dokładnie odkurzamy i umyjemy schody z kurzu oraz piasku. W przypadku lakierowanych, parkietowych schodów należy także zmyć środki nabłyszczające i antypoślizgowe. Na tak przygotowaną i suchą nawierzchnię naklejamy kupione naklejki na schody. Jak zatem widzisz, nie trzeba tak dużo, aby diametralnie odmienić wnętrze domu i nadać nudnym schodom niecodziennego wyglądu.

Dodaj komentarz