Zadbaj o swój ogród. Jakie krzewy owocowe posadzić na wiosnę?

Ogród w wielu przypadkach to nie tylko świetne miejsce do wypoczynku, a także wizytówka całego domu. Bardzo często właściciele domów, dokładają wszelkich starań, aby ich zielona strefa przyciągała wzrok, nie tylko każdego sąsiada, lecz także przechodnia. Stwórz atrakcyjną przestrzeń w swoim ogrodzie i pozwól, by wypełniły je krzewy owocowe. To idealna okazja, by dodać świeżości po zimie. Jakie krzewy warto posadzić wiosną? Odpowiadamy.

Jakie krzewy owocowe posadzić na wiosnę?

Krzewy, które najlepiej posadzić wiosną to takie, które później zaczynają wegetację. Wśród nich wyróżnić możemy: maliny, borówki amerykańskie, winogrona czy śliwki. Dzięki sadzeniu podczas wiosny, krzewy mają więcej czasu na przygotowanie się do zimy. To idealny czas dla tych bardziej wrażliwych gatunków.  Podczas sadzenia roślin, ważne jest miejsce, które wybierzemy. Oczywiście każdy gatunek, ma swoje własne preferencje, dlatego warto mieć to na uwadze. Decydując się na własne owoce zyskujemy niesamowity wygląd ogrodu, a także moc witamin. Jedząc domowe zbiory, gwarantujemy sobie wysoką odporność i wspomaganie poszczególnych narządów. Z nadmiaru owoców podczas lata, możemy przygotować przetwory, które świetnie sprawdzą się w zimowe dni. Decydując się na krzewy owocowe, zyskujemy nie tylko wiosną i latem, lecz również podczas zimniejszych pór roku.

Dlaczego warto sadzić drzewka owocowe?

Własne krzewy czy drzewka owocowe to nie tylko atrakcyjny wygląd ogrodu, lecz przede wszystkim wiele korzyści z rosnących owoców. Po pierwsze owoce z własnej działki są znacznie zdrowsze. Mamy pełen wpływ na to czy owoce będą zabezpieczane środkami chemicznymi, czy nie. Dzięki właściwej pielęgnacji i naturalnym zabezpieczeniom w postaci roślinnych wyciągów, możemy chronić nasze rośliny. Po drugie własne owoce są znacznie smaczniejsze. Wpływa na to przede wszystkim to, że wiele roślin, przeznaczonych do sprzedaży, jest zrywanych zanim dojrzeją. Nasze domowe witaminy, możemy zbierać tuż przed ich zjedzeniem. Co więcej, w większości przypadków, domowe zbiory są znacznie tańsze.

Jak posadzić krzewy owocowe wiosną?

Na początku powinniśmy wykopać dołek, na tyle duży, aby korzenie miały swobodę. Na dnie dołka usypujemy kopczyk z gleby, która powinna być żyzna. W przypadku nieurodzajnych gleb, możemy wymieszać ją z kompostem. Na środku kopczyka ustawiamy drzewko, a korzenie rozkładamy, tak aby swobodnie wypełniały przestrzeń. Następnie zasypujemy dołek ziemią, w taki sposób, aby co kilka warstw uklepywać ziemię. Dzięki temu krzew będzie stabilnie posadzony i nie powinien się przewrócić. Warto przed całkowitym wypełnieniem dołka, podlać obficie roślinę.

Dodaj komentarz