Trzy ciekawe pomysły na budowe oczka wodnego w ogrodzie

Trzy ciekawe pomysły na budowe oczka wodnego w ogrodzie

Niewielkich rozmiarów oczka wodne to jedne z najbardziej popularnych elementów niemal każdego przydomowego ogrodu. Jest to ozdoba, która wygląda przepięknie oraz wprowadza harmonię i działa uspokajająco. Już sam widok wody w niezwykle upalny dzień wprawia nas w bardzo dobry nastrój. Jakie oczko wodne wykonać i jak je zrobić?

O czym należy pamiętać podczas budowy oczka wodnego?

Dla większości z nas oczko wodne stanowi idealne dopełnienie ogrodu. Jest to niezwykle efektowny element niemal każdej aranżacji zewnętrznej. Duży czy mały ogród z wybudowanym oczkiem wodnym wygląda efektownie i klimatycznie. Potrafi cieszyć oko nas samych oraz naszych gości. Szum wody pozwala nam się zrelaksować i rozkoszować wolnym czasem. Możemy również schłodzić dłonie w niezwykle upalny dzień. Pasjonaci hodowli rybek mogą z powodzeniem wykorzystać oczko wodne, by wpuścić tam swoje ulubione gatunki ryb. Niewielkiej wielkości zbiornik wodny daje nam w tej kwestii duże możliwości, a wodna roślinność oraz rybki potrafią wzbogacić nasz ogród i sprawić, że będzie on jeszcze atrakcyjniejszy. 

Najpopularniejsze oczko wodne w ogrodzie

Jednym z najbardziej popularnych metod stworzenia oczka wodnego jest wyłożenie wcześniej wykopanego dołu folią. Oczywiście nie jest to jedyny sposób jak zrobić oczko wodne. Ten niewielkiej wielkości zbiornik wodny może przybrać różne formy. Do budowy możemy wykorzystać gotową formę, która została wcześniej wykonana z tworzywa sztucznego lub wylać wykopany dół betonem, czy też zrobić oczko wodne z wanny lub opony. Z czego oraz jak zrobić oczko wodne w naszym ogrodzie?

Oczko wodne zrobione z wanny

Do wykonania oczka wodnego możemy wykorzystać wcześniej kupioną wannę. Wystarczy, wykopać duł, włożysz do środka wannę, a następnie wyłożymy ją kamieniami oraz dodamy ozdobne dekoracje. W ten sposób uzyskamy w szybki sposób oczko wodne o pięknym kształcie. 

Oczko wodne z kaskadą

Oczko wodne z kaskadą stanowi nie lada gratkę dla wszystkich osób pragnących zrelaksować się przy odgłosach szumiącej i pluskającej wody. Oczko wodne z wodospadem stanowi niezwykle przyjemne doznania wzrokowe oraz słuchowe. Kaskada pozwala również na dotlenienie wody w naszym oczku, co w znaczny sposób poprawi dobrostan naszej fauny i flory. Jak zrobić oczko wodne z wodospadem? Kaskadę w naszym zbiorniku należy wykonać w zamknięty układzie. Do jej wykonania potrzebujemy rurki, która przeprowadzi strumienie, a także pompę, która tłoczy wodę. Oczko wodne z wodospadem idealnie prezentuje się w ogrodzie wykonanym w japońskim stylu lub francuskim. 

Oczko wodne z mostkiem

Jeżeli szukamy oczka wodnego w romantycznym stylu, wówczas możemy śmiało postawić na zbiornik wodny z mostkiem. Jest to konstrukcja, która wygląda tajemniczo i jest niezwykle klimatyczna. Potrafi zachęcić do wypoczynku po ciężkim i długim dniu pracy. 

Dodaj komentarz