Triki aranżacyjne małego mieszkania.

Rynek nieruchomości w ostatnich latach zaobserwował znaczny wzrost cen mieszkań. Nic dziwnego, ponieważ grono potencjalnych klientów stale rośnie. Kupno mieszkania to świetny sposób na długoterminową lokatę pieniędzy, w przypadku której mamy pewność, że inwestycja się zwróci. Często jednak młodzi ludzie decydują się na kupno małych mieszkań kierując się ich ceną. W większych miastach kupno kawalerki lub małego, dwupokojowego mieszkania to kosz około 300 – 350 tysięcy złotych. Pomysłowość właścicieli małych mieszkań jest nieoceniona. Jeżeli posiadacie nieruchomość o małym metrażu mamy dla Was kilka cennych wskazówek aranżacyjnych.

Kuchnia.

W małych mieszkaniach ceny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni, dlatego też należy unikać składowania zbędnych przedmiotów. Dobierając wyposażenie kuchni starajmy się stawiać na jakość, nie ilość. Sprzęt gospodarstwa domowego w takich mieszkaniach musi być wielofunkcyjny. Nieoceniona także będzie starannie rozplanowana kuchnia. Optymalnym wybór to także kupno mebli kuchennych wykonanych pod wymiar pomieszczenia. Takim sposobem najlepiej można zagospodarować wolną przestrzeń. Najczęściej takie meble są zaprojektowane do samego sufitu. Na rynku artykułów kuchennych dostępne są specjalne półki do szafek, dzięki którym istnieje możliwość maksymalnego wykorzystania każdego wolnego miejsca.

Salon.

W tym pomieszczeniu kluczową rolę odegrać może kolor ścian. Zasada jest prosta: im jaśniejszy kolor, tym pomieszczenie optycznie wydaje się większe i przestronniejsze. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wysokość i kształt kanapy. Pamiętajmy, że kanapa z dodatkiem ozdobnych nóżek,które sprawiają że staje się ona wyższa, daje wrażenie małego, znacznie niższego pomieszczenia niż jest w rzeczywistości. Dlatego też wybierajmy niskie kanapy, najlepiej rozkładane, które będą pełniły również funkcję łóżka w przypadku braku sypialni. W kwestii elementów dekoracyjnych kierujmy się minimalizmem. Spora ilość dekoracji w jednym pokoju może dawać uczucie przetłoczenia i sprawiać, że pomieszczenie będzie wyglądać na mniejsze.

Łazienka.

W aranżacji łazienki warto wykorzystać sprawdzone triki optyczne. Oprócz jasnych kolorów ścian warto postawić na odpowiednie lustro. Niech będzie ono głównym elementem tego pomieszczenia, niech przyciąga wzrok a jednocześnie powiększa łazienkę. Jego stabilizacja w postaci jasnej ramy rewelacyjnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. W małych łazienkach powinien panować nienaganny porządek. Wszystkie kosmetyki i chemia powinny mieć swoje miejsce w szafkach łazienkowych tak, by nie zagracały małej przestrzeni.

Dodaj komentarz